Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Válka v Ďolíčku! Fanoušci ostře útočí na šéfa klubu, odejde majitel Klokanů?

5. března 2020 13:32 - Praha

Válka ve Vršovicích! Fotbalisté v Ďolíčku bojují na trávnících o ligové body, bitva ale zuří hlavně mezi částí fanoušků a předsedou představenstva Bohemians Praha 1905, a. s., a zároveň generálním partnerem klubu Ing. Dariuszem Jakubowiczem. Fandové šéfa klubu a jeho syna, který pro Klokany rovněž pracuje, hrubě urážejí. Teď už situaci Jakubowicz nerozdýchal. „Pohár mé trpělivosti v přetekl," uvádí v prohlášení, které zveřejnil na klubovém webu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zmíněné části Klokanů v hledišti vadí, jakým směrem se klub ubírá, a proto na vedení útočí. Hlavním terčem hněvu je Jakubowiczův syn Darek. Teď situace eskalovala během utkání s Karvinou. Tam kvůli jednomu z transparentů dokonce došlo ke konfliktu fans s pořadateli.

„Nabízím, že odejdeme z klubu, pokud je to přání fanoušků. Přestaneme financovat klub, ale jsem zvědavý, zda tato skupina přijde a každý měsíc dorovná mezeru v rozpočtu a těch potřebných několik milionů dodá," uvádí ve svém prohlášení Jakubowicz starší s tím, že do klubu jeho rodina za posledních 15 let buď v roli sponzorů, či akcionářů vložila prostředky ve výši přesahující 200 milionů korun.

Konflikt mezi fanoušky Bohemians a pořadatelskou službou během utkání s MFK Karviná.

Vlastimil Vacek, Právo

„A věřte, že to je částka v rodinném rozpočtu znatelná. Jakubowiczovi nejsou miliardáři, jak si mnozí myslí. Peníze jsme do Bohemky vložili, protože ji milujeme, chtěli ji zachránit a vytvořit z ní standardní prvoligový klub. Nikdy nám Bohemka nevydělala ani korunu. Jsem i zvědavý, kolik z nich bude Bohemce věnovat tolik času jako já. Bez nároku na honorář, v případě syna symbolický," dodává s tím, že pokud něco prospěje klubu, tak to rozhodně není odchod akcionářů a jejich zástupců v managementu.

https://www.facebook.com/bohemi1905/posts/2778730792212616

Jakubowicz tvrdí, že problémy měl od chvíle, kdy vstoupil do vršovického klubu v roli sponzora. Zároveň ale připouští, že v té době nešlo o ataky ze strany příznivců. „Byl jsem terčem osobních útoků lidí, kteří si přáli konec klubu a někteří měli své vysněné developerské projekty. Nátlak, kterému čelila rodina a někteří další činovníci klubu, byl strašný," uvádí ve svém prohlášení Jakubowicz. Mnohokrát prý musel na policii a čelil i řadě trestních oznámení.

V posledních měsících je ale on i jeho rodina pod palbou fanoušků. Tvrdí, že se dožadoval vysvětlení na společné schůzce, k ní ale nedošlo. „Jsem připraven se kdykoliv sejít a dozvědět se, v čem je problém. Protože řvát „Jakubowiczi táhni" a nedokázat říct ani proč a co bude dál, já nedokážu pochopit."

https://www.facebook.com/sektor1905/posts/2603644139760968

Odpověď fanoušků na sebe nenechala dlouho čekat. „Nechceme bořit. Máme konkrétní představu, co si aktivní fanoušci přejí," stojí pro změnu ve vyjádření příznivců Klokanů. Nejde prý o to, aby Jakubowicz starší odstoupil z akcionářské struktury klubu, i když by uvítali vstup dalšího partnera.

Zcela zjevně fanouškům vadí osoba Jakubowicze mladšího v pozici ředitele klubu. „Fanoušci volají po řediteli, který bude mít dostatečné manažerské zkušenosti. Bude aktivně řídit zaměstnance klubu a budovat týmové, kolegiální prostředí mezi nimi. Nepřipustí, aby zaměstnanci klubu (zejména trenér) vystupovali v médiích proti klubu nebo proti jeho příznivcům (zde fanoušci myslí především mediální vyjádření bývalého kouče Martina Haška směrem k hráčům - pozn. red.), a pokud ano, okamžitě vyvodí důrazná opatření," uvádějí mimo jiné příznivci Bohemians z fanouškovských skupin Sektor 1905, Greenhorns, BHS, SOK, Buchta Genk, PDW, Young Division 1905, Bohemians Boys či VOZNICE ULTRAS.

Součástí prohlášení je i tvrzení, že by fanoušci odmítali komunikovat a setkávat se. Podle nich je ale nikdo přímo ke schůzce nevyzval.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..