Rubriky:

FORTUNA:LIGA

V české lize působí už 70 cizinců, nejvíc je Slováků

1. srpna 2008 12:00 - PRAHA

Česká fotbalová liga je stále více atraktivnější pro hráče z ciziny. Před nadcházejícím ročníkem je na soupiskách prvoligových klubů hned 70 hráčů ze zahraničí, z čehož je bezkonkurenčně nejvíce Slováků - 29. Nejvíc cizinců působí ve Slavii, trenér Jarolím má k dispozici hned osm fotbalistů s jiným, než českým pasem.

I v letošním letním přestupovém termínu do české Gambrinus ligy přišlo několik zajímavých jmen ze zahraničních klubů. Červenobílý dres pražské Slavie oblékne dvacetiletý italský útočník Gianluca Litteri, který je v klubu na ročním hostování z Interu Milán. Na přestup získali sešívaní chorvatského obránce Ronalda Šikliče, který v klubu podepsal čtyřletý kontrakt.

Nové akvizice z ciziny do svých řad získala i Sparta, kterou posílil slovenský obránce Mariána Had z Lokomotivu Moskva, či Slovinec Nejc Pečnik z Celje. Liberec získal třiadvacetiletého chorvatského obránce Lovre Vulina, který přišel z maďarského Zalaegerszegu. Jedním z nejexotičtějších přestupů je příchod korejského útočníka Hemiho ze Soulu do žižkovské Viktorky, či záložníka z Pobřezí slonoviny Abdoualya Diarry ze slovinského Mariboru do Bohemians Praha.

Sylvestre přestoupil do Boleslavi

V rámci české soutěže zrealizovali největší přestup zahraničního hráče v Mladé Boleslavi. Do města automobilů se totiž z pražské Sparty přestěhoval francouzský záložník Ludovic Sylvestre, který v minulosti působil ve španělské Barceloně a na podzim hostoval v Plzni. Z Ústí nad Labem přestoupil do Teplic Aidin Mahmutovič z Bosny a Hercegoviny.

Nejpočetnější - osmičlenný - seznam cizinců mají v pražské Slavii. Kromě dvou již zmíněných posil, má trenér Karel Jarolím v týmu Slováky Šventa, Krajčíka a Ivanu, Francouze Tavarese, nejlepšího cizince uplynulého ročníku, s Belaidem a makedonského střelce Toleského. Navíc podle ředitele klubu Petra Doležala je jistý i příchod dalšího Francouze Amadou Cissého a přijde i Slovák Grajciara.

V Olomouci působí sedm cizinců 

Druhý nejvyšší počet cizinců je v olomoucké Sigmě. Pod trenérem Zdeňkem Psotkou se připravuje sedm zahraničních fotbalistů, například Slovák Onofrej či Černohorec Šuškavčevič. Na Spartě je na soupisce zapsáno pět zahraničních borců, především ze Slovenska. Brankáře Kozáčika doplňují záložník Kisel a nově příchozí obránce Had.

V Liberci spoléhají na střelecké schopnosti chorvatského útočníka Andreje Keriče. Na teplických stínadlech trénují tři hráči z Bosny a Hercegoviny - Samir Merzič, Aidin Mahmutovič a Admir Ljevakovič. V dresu Baníku Ostrava zase nastupuje slovenský útočník Róbert Zeher.

Naopak nejmenší počet cizinců je v Brně, kde působí pouze Brazilec Lira Elton, a po dvou zahraničních fotbalistech je v Plzni, v Kladně a v Ostravě.

Jan Cícha, Sport.cz

  1:2 Sparta - Plzeň 1:2   dohráno
20200527T20:00:00+0200
Sparta vs. Plzeň
Sparta vs. Plzeň
Sparta
Plzeň
  4:0 Bohemians 1905 - Teplice 4:0   dohráno
20200527T18:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Teplice
Bohemians 1905 vs. Teplice
Bohemians 1905
Teplice
  0:0 Opava - Karviná 0:0   dohráno
20200527T18:00:00+0200
Opava vs. Karviná
Opava vs. Karviná
Opava
Karviná
  0:1 Budějovice - Liberec 0:1   dohráno
20200527T18:00:00+0200
Budějovice vs. Liberec
Budějovice vs. Liberec
Budějovice
Liberec

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..