Klokani založili svůj nadační fond, nejvěrnější z nich je ve správní radě

10. dubna 2020 20:35 - Praha

Prokázali své schopnosti, když nedávno pomohli požáry zdevastované Austrálii. Klokani chtějí i nadále ctít pomoc, podporu a solidaritu. Fotbalový klub Bohemians Praha 1905 teď proto hlásí založení svého nadačního fondu. Do jeho správní rady usedl také záložník David Bartek, který strávil téměř celý fotbalový život u Botiče.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Klokani si moc dobře uvědomují, že bez pomoci druhých by Bohemka půl druhé dekády neexistovala. V nedávné době v rámci kampaně #KLOKANIKLOKANUM nashromáždili s pomocí fanoušků a Družstva fanoušků Bohemians téměř čtvrt milionu korun během několika dní, aby pomohli požáry zdevastované Austrálii.

A právě tato pomoc bude historicky prvním projektem v rámci nového Nadačního fondu Bohemians Praha 1905. Zřizuje se za účelem dosahování veřejně prospěšných cílů, zejména ve formě podpory sociálních, kulturních, společenských, vzdělávacích, sportovních a zdraví prospěšných aktivit právnických a fyzických osob.

„Založení nadačního fondu jsme připravovali několik posledních měsíců. Čekáme už jen pouze na administrativní formality a můžeme začít pomáhat. Díky pomoci Bohemka je a bude, tak teď, když je klub jako společnost v rámci právního státu postavený na pevných základech, je čas společně pomoc poslat dál," kvituje ředitel klubu Darek Jakubowicz.

Sami prošli existenčními problémy

Nabídku členství v tříčlenné správní radě přijal i David Bartek. Klokan s velkým zelenobílým srdcem, který strávil téměř celý fotbalový život u Botiče.

„Ohromně mě potěšilo, když mi pan Jakubowicz tuhle možnost nabídl. Nápad se mi moc líbí, pomáhat potřebným by měl každý, kdo si to může dovolit. O to víc mám radost, že právě Bohemka, která si sama prošla existenčními problémy a nepatří mezi nejbohatší kluby nebo firmy v Česku," říká Bartek pro klubový web.

Klokani postupně nabídnou fanouškům i propagační předměty s logem nadačního fondu a další projekty, včetně dražeb originálních předmětů, jejichž výtěžek poputuje právě na jeho konto.

„Určitě se v budoucnu k podpoře nadačního fondu připojím já i kluci z kabiny. Mám fakt velkou radost," dodává Bartek.

dos, Sport.cz

O2 Sport 0:0 Plzeň - Zlín 0:0 9. min
20210414T16:00:00+0200
Plzeň vs. Zlín
Plzeň vs. Zlín
Plzeň
Zlín
O2 Sport Jablonec - Sparta dnes 18:00
20210414T18:00:00+0200
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..