Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Návrat Plzně na trávník: dezinfekce míčů i nohejbal. Hráče budeme muset krotit, říká Guľa

20. dubna 2020 16:13 - Plzeň

Konečně hřiště! Po pěti týdnech běhání po lese se fotbalisté Plzně sešli v pondělí ke společnému tréninku. Uskutečnil se v malých skupinkách, za přísných hygienických nařízení, která zahrnují i dezinfekci pomůcek včetně míčů. „Hodně nás těší, že můžeme znovu trénovat. Sice po skupinách, ale i za to jsme rádi," citoval klubový web trenéra Adriana Guľu.

 

FCVP

V jedenáct hodin se přes měsíc osiřelý areál v Luční probudil znovu k životu. Na každé ze tří travnatých ploch se prohánělo sedm viktoriánů, umělou trávu obsadili brankáři. U každého hřiště byly nachystány nádoby s dezinfekcí, s výrazným odstupem měli hráči nachystané i vlastní láhve na pití. Každou skupinu měl na povel jeden člen trenérského štábu.

„Vycházíme z pravidel, která jsou daná. Obrovskou výhodou je náš tréninkový areál, kde máme dostatečný počet skvěle připravených trávníků. Řešili jsme celý trénink do detailů, aby hráči byli vždy v požadovaném rozestupu, aby se neshlukovali a nebyl tam kontakt," vysvětloval Guľa.

První doteky za moc nestály. Sparťani už ale zase vědí, jak vypadá míč

Jakou tréninkovou náplň zvolil? Po úvodní, zahřívací části, se hráči ve dvojicích zahráli nohejbal. Následovala přihrávková cvičení. „Na závěr nechyběla i emoční část se střeleckými cvičeními a samozřejmě i nějaká cvičení na fyzickou stránku," dodal 44letý trenér.

Moc dobře uvědomuje, že po dlouhé pauze bez míče musí zátěž zvyšovat citlivě. „Kluci splnili všechny běžecké úkoly. Nicméně podstatné pro mě je přenést to na hřiště, což je jiný specifický pohyb, s jiným těžištěm. Musíme být obezřetní a hlídat případné svalové odezvy, aby se nikdo nezranil," podotkl Guľa.

V dalších dnech hodlá rozdělit mužstvo do skupin i podle pozic. „Obranná formace, útočná, možnost je rozdělit skupiny i vertikálně. Hráči mají chuť, je to na nich vidět, možná je budeme muset i trochu krotit," podotkl s úsměvem slovenský kouč.

neu, Sport.cz

ČT sport 0:0 Bohemians 1905 - Budějovice 0:0   26. min
20200531T16:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Budějovice
Bohemians 1905 vs. Budějovice
Bohemians 1905
Budějovice
  2:2 Teplice - Opava 2:2   dohráno
20200531T14:00:00+0200
Teplice vs. Opava
Teplice vs. Opava
Teplice
Opava
  Karviná - Sparta   dnes 18:00
20200531T18:00:00+0200
Karviná vs. Sparta
Karviná vs. Sparta
Karviná
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..