Bohemians 1905 - Liberec 1:1Návrat do Ďolíčku skončil smírem, Jihočeši si zastříleli a Hanáci utrpěli debakl

Fotbalisté se vracejí na trávníky, konečně lze hrát aspoň přípravné zápasy. Bohemians 1905 se představili na svém stadionu v Ďolíčku a remizovali s Libercem 1:1. České Budějovice pak zdolaly Táborsko hladce 5:1. Druholigový Prostějov si vyšlápl na Olomouc a smetl ji 4:0. Výhry si připsaly Zlín, Opava i Příbram. Jablonec s Žižkovem nejdřív prohrál, pak ho porazil.

Pozor, pálí! Snímek z přípravného utkání Českých Budějovic s Táborskem.

Klokani si v pondělí v Uhříněvsi zahráli na 2x50 minut s Chrudimí (2:1). Prvoligový Slovan si už pozvali na svůj stadion do Ďolíčku. Liberec dlouho vedl po brance Jakuba Peška ze závěru první půle. Domácí však dokázali vyrovnat brankou Jakuba Nečase a oba týmy se tak rozešly smírně 1:1.

První přátelský zápas po návratu k plnohodnotnému tréninku vůbec nevyšel olomoucké Sigmě, v Prostějově prohrála 0:4. Domácí od úvodní minuty působili na hřišti živějším dojmem, což dokázali vyjádřit i gólově.

„Chtěli jsme hlavně vidět, jak budou hráči po dvouměsíční pauze v zápase pracovat, proto jsme dali šanci téměř všem. Byly na nich vidět náročné tréninky, které jsme jim v posledních dnech dávali. To ale náš výkon neomlouvá. Nesplnili jsme, co jsme si naplánovali. Nechceme ale hned z prvního utkání vyvozovat závěry. V sobotu proti Brnu musíme předvést naprosto odlišný výkon," hodnotí vysokou porážku trenér Radoslav Látal.

Horváth si připsal vítěznou premiéru

Příbramští při premiéře nového trenéra Pavla Horvátha v přípravě porazili 2:1 druholigový Vyšehrad. Horváth se ujal Příbrami 11. března a před tím, než byly soutěže přerušeny kvůli šíření nemoci covid-19, stihl s týmem jen dva tréninky. Zápasové premiéry se kouč dočkal až dnes.

Jablonec nastoupil ke dvěma zápasům s druholigovým Žižkovem. První Severočeši prohráli 0:2, ve druhém stejným poměrem zvítězili.

"Udělali jsme nějaké zbytečné chyby, ale to vyplývá z dlouhé pauzy. Druhý zápas byl o tom, kdo dá první gól. My jsme ho dali, ale celkově jsem rád, že se nikdo nezranil a hráči měli plnou zátěž," říká na klubovém webu trenér Petr Rada.

Přípravná fotbalová utkání:
Bohemians 1905 - Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Branky: 84. Nečas - 45. Pešek.
Bohemians 1905 - I. poločas: Le Giang - Dostál, Krch, Bederka, Schumacher - Levin, Vacek - Mosquera, Květ, Vodháněl - Keita.
II. poločas: Valeš - Bartek, Hůlka, Köstl, Podaný - Vaníček, Hronek, Jindřišek, Novák - Nečas, Pulkrab. Trenér: Klusáček.
Liberec - I. poločas: Nguyen - Mikula, Černický, Karafiát, Fukala - Beran, Alibekov, Hromada, Pešek - Baluta - Kuchta.
II. poločas: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Dvořák, Hybš - Malinský, Hromada (60. Alibekov, 75. Beran), Mara, Zeman - Rondič, Elvis. Trenér: Hoftych.
České Budějovice - Táborsko 5:1 (2:0)
Branky: 9. Mészáros, 26. Šulc, 48. Granečný, 70. Brandner, 82. Táborský - 74. Uzlík.
Č. Budějovice - I. poločas: Křížek - Kopečný, Talověrov, Sivok, Kladrubský - Havelka, Javorek - Mészáros, Šulc, Granečný - Ledecký.
II. poločas: Janáček - Čolič, Havel, Kulhánek, Novák - Pravda (54. Šulc), Čavoš - Brandner, Táborský, Granečný - Rabušic. Trenér: Horejš.
Prostějov - Olomouc 4:0 (3:0)
Branky: 27. a 37. z pen. Koudelka, 17. Pašek, 76. Sus.
Olomouc - I. poločas: Reichl - Sladký (32. Šíp), Beneš, Štěrba, Kerbr - Zahradníček, Houska, Zmrzlý, González, Pilař - Yunis.
II. poločas: Mandous - Radek Látal, Greššák, Jemelka, Vepřek - Hála, Daněk, Breite, Chytil, Falta (74. Zlatohlávek) - Juliš. Trenér: Radoslav Látal.
Zlín - Třinec 3:1 (1:0)
Branky: 60. a 70. Fantiš, 45. Ikaunieks - 50. Hlúpik.
Zlín - I. poločas: Dostál - Ngimbi, Bačo, Simerský, Nečas - Džafič, Conde, Jiráček, Vakho - Poznar, Ikaunieks.
II. poločas: Rakovan - Cedidla, Buchta, Azackij, Bartošák - Fantiš, Hlinka, Martínez, Nečas - Chwaszcz, Janetzký. Trenér: Páník.
Příbram - Vyšehrad 2:1 (1:0)
Branky: 6. Pinc z pen., 73. vlastní - 80. Čvančara.
Přébram: Melichar - Pazdera, Šimek, Kleščík, Svoboda, Díl, Soldát, Hájek, Vais, Kříž, Pinc. Trenér: Horváth.
Jablonec - Viktoria Žižkov 0:2 (0:0)
Branky: 80. Vůch z pen., 90. Súkenník.
Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Jeřábek, Krob - Pleštil, Hübschman, Považanec, Jovovič (60. Černák) - Kubista - Chramosta.
Jablonec - Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 20. Velich, 56. Sýkora.
Jablonec: Hanuš - Breda (60. Haitl), Jugas, Štěpánek, Peřina (70. Černák) - Acosta, Pilík, Hämäläinen, Kratochvíl, Sýkora - Velich. Trenér: Rada.
SK Líšeň - SFC Opava 0:1 (0:0)
Branka: 86. Hošek.
Opava - I. poločas: Lasák - Harazim, Hnaníček, Žídek, Helešic - Mondek, Jursa, Zavadil, Dordič - Schaffartzik - Dedič.
II. poločas: Šrom - Sus, Rychlý, Hošek, Hrabina - Gorčica, Souček, Řezníček, Texl - Jursa - Juřena. Trenér: Balcárek.
Viktoria Plzeň - Dukla Praha 3:1 (2:1)
Branky: 15. a 64. Čermák, 10. Bucha - 20. Holík
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský (73. Hloušek) - Kalvach, Bucha, Čermák - Kayamba, Beauguel, Kopic. Trenér: Guľa.
Plzeň - 1. FK Příbram 4:0 (3:0)
Branky: 24. a 41. Chorý, 11. Pernica, 50. Kepl
Plzeň: Sváček (46. Staněk) - M. Havel, Gabriel (74. Kaša), Pernica, Hloušek (74. Hezoučký) - Hořava (62. Káčer), Díaz, Herc - Kepl (83. B. Havel), Chorý, Kovařík. Trenér: Guľa.
Příbram: Vantruba - Kvída, Dramé, Kingue, Antwi, Škoda, Tregler, Rezek, Nový, Zorvan, Šašinka. Trenér: Horváth