Živě

Dvě výhry, sedm gólů. Guľa si pochvaloval výkony Plzně, těší se už na ligu

14. května 2020 07:44 - Plzeň

Po dvou měsících koučoval svůj tým. Trenér fotbalové Plzně Adrian Guľa si obě středeční výhry (3:1 nad Duklou, 4:0 nad Příbramí) pochvaloval. „Potěšila nás možnost sehrát tato utkání. Ukázalo se, že tréninkový proces je jedna věc, a zápasová zátěž věc druhá," uvedl slovenský kouč v rozhovoru pro klubový web.

 

FCVP

Co vám zápasy ukázaly?

Proti Dukle jsme měli dobrý vstup, byli jsme rychlí, aktivní. Pak došlo k lehkému snížení tempa hry, což se však dalo očekávat vzhledem k tomu, jak jsme trénovali. Doposud jsme totiž nehráli jedenáct na jedenáct na celém hřišti. Po přestávce tam z naší strany byly dobré úseky, ale i soupeř nám ukázal nějaká okénka. Jsem rád, že jsme celý zápas zvládli bez zranění, hráli jsme po dlouhé době.

A duel s Příbramí?

Na začátku jsme byli produktivní. Využívali jsme prostory, hráli jsme rychle, přenášeli hru. A měli jsme střelecky disponovaného Tomáše Chorého, který dal dva góly. V důležité části zápasu udělal ten rozdíl. Potřebovali jsme udržet, a ještě stupňovat tempo, soupeř byl ovšem kolem sedmdesáté minuty poměrně aktivní. I za tento zápas jsem rád, fyzicky to z naší strany bylo dobré, byla tam i dostatečná energie.

Plzeň oslavila návrat na hřiště sedmi góly. Představila i posily ze Žiliny!

Máte velkou motivaci pro ligový restart?

Především jsme rádi za rozhodnutí, že se bude hrát. Máme teď vizi, na co se připravovat. Po dlouhé době jsme byli plni očekávání, jak bude tým vypadat na hřišti, jak mu to sedne. Existovala spousta otazníků. Z obou zápasů jsme dostali spoustu potřebných informací. Už se moc těšíme na ligu!

neu, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..