Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Baník Ostrava požádal město o mimořádnou dotaci kvůli poháru

12. listopadu 2008 15:24 - OSTRAVA

Fotbalový Baník Ostrava požádal město o mimořádnou dotaci ve výši sedm miliónů korun. Důvodem jsou zvýšené náklady související s účastí klubu v prvním kole Poháru UEFA. Novinářům to dnes řekl primátor Ostravy Petr Kajnar (ČSSD).

"Vzhledem ke zvýšeným nákladům a výdajům za bezpečnostní opatření v zápasu se Spartakem Moskva a účasti v evropském poháru jsme město požádali, aby nám poskytlo dotaci," potvrdil mluvčí klubu Igor Bruzl.

Radní se nakonec dohodli, že letošní dotaci klubu navýší, ale nikoliv o požadovaných sedm miliónů korun, ale o pět miliónů korun. O tuto částku pak budou krátit případnou dotaci v roce 2009. O definitivním přidělení dotace ještě musí rozhodnout zastupitelé, kteří se sejdou 26. listopadu.

Baník zatím od města v letošním roce získal dotaci v celkové výši 16,9 miliónu korun.

Podle Kajnara město letos rozdělilo na podporu sportu zhruba 60 miliónů korun. Podporuje sporty s účastí více než pěti tisíc diváků, tedy fotbal a hokej. Část prostředků jde přímo tělovýchovným organizacím. Kajnar se domnívá, že nejde o zbytečně vydané peníze, protože město se tak dostává do povědomí. "Vnímám to jako marketingovou záležitost, když jsou tady mužstva úspěšná. Město potřebuje i takový marketing," uvedl Kajnar.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..