Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Liberec prodloužil smlouvu s katem Sparty, který pod Ještědem začal bydlet ve svém

21. května 2020 15:12 - Liberec

Před restartem fotbalové ligy si Liberec pojistil jednoho ze svých klíčových hráčů. V aktuální sezoně autor šesti gólů a stejného počtu asistencí Tomáš Malinský prodloužil se Slovanem smlouvu do roku 2023.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem tady spokojený. První rok to bylo trápení, ale pak se to nakoplo. Doufám, že mi vydrží zdraví. Nikde není napsáno, že v Liberci dohraju kariéru. Věřím, že když na sobě budu makat, vydrží mi výkonnost a budu mít nějaká čísla, Liberec mi umožní se v kariéře posunout. Ještě bych chtěl něco zkusit, bude mi teprve 29 let," říká odchovanec Hradce Králové.

Bylo to jednoznačné rozhodnutí, nebo byl ve hře i odchod? Spekulovalo se například o zájmu Sparty, které jste v této sezoně dal čtyři góly.

Spekulace jsou vždy, ale jsem teď v Liberci maximálně spokojený, nic mi tady nechybí. S vedením jsem domluvený, že kdyby se mi dařilo a na klub přišla rozumná nabídka, nebudou mi bránit. Doufám, pokud by se tak stalo, slib dodrží.

Tomáš Malinský ze Slovanu Liberec oslavuje gól na Letné.

Vlastimil Vacek, Právo

Souvisí s prodloužením kontraktu i to, že jste si v Liberci pořídil vlastní bydlení?

Jen trochu. Když člověk podepíše smlouvu na tři roky, může tady být dýl a je dobrý, když má kde bydlet. Ale nájem jsou dle mého vyhozené peníze. V dnešní době je tolik možností, jak s nemovitostí nebo hypotékou naložit, že mi to přijde jako lepší volba.

David Bartek z Bohemians bojuje o míč s Tomášem Malinským z Liberce

Petr Horník, Právo

Prožíváte nejlepší sezonu v kariéře?

Nějaká čísla mám, takže podle herního vytížení a počtu branek je zatím nejúspěšnější. Doufám, že na to navážeme jako tým a budeme mít výsledky a skončíme ve skupině o titul, kde je přeci jen blíž do pohárové Evropy. Chceme teď zvládnout zápas v Teplicích. Kdyby se sezona náhodou ukončila, nacházeli bychom se na čtvrtém místě, a to nám zaručuje poháry.

Dokážete si představit, jaké to bude hrát bez fanoušků?

V Česku fanoušků zase tak moc nechodí, vyjma Plzně, Slavie a Sparty. Mrzí nás to, bude to smutný, ale co se dá dělat. Alespoň, že můžeme zápasy hrát. Už jsme to zažili na Slavii. Bylo to trochu zvláštní a samé to bude asi i teď. Rozdíl bude možná jen v nějaké zapálenosti do hry. Možná tam nemusí být tolik emocí a může se to odvíjet v přátelštější atmosféře, fanoušci dokážou hráče přeci jen vyhecovat. Ale uvidíme, nikdo to nezažil, jsou to jen spekulace. Třeba se nakonec budeme divit a zápasy budou mít slušnou úroveň.

Výhra je doma. Fotbalisté Slovanu Liberec (zleva): Jan Mikula, Jakub Pešek, Tomáš Malinský, Achmed Alibekov a Matěj Hybš oslavují vítězství 2:0 na půdě Sparty.

Vlastimil Vacek, Právo

Bez diváků bude na hřišti vše slyšet. Budete si dávat více pozor na pusu?

Budou slyšet nadávky, pokyny od trenérů... (zamyslí se) Myslím, že v zápalu hry to z člověka jde tak jako tak. Uvidíme. Myslím, že postupem času se opatření začnou stejně rozvolňovat a že budou na tribunách lidi přibývat.

Případný gól se doporučuje neslavit v chumlu hráčů, máte tohle na paměti?

Když dám já nebo kdokoli jiný gól, určitě se budu radovat. Myslím, že v tu chvíli si to člověk ani neuvědomí. Však pro někoho to může být třeba i první ligový gól a určitě ho bude chtít oslavit. Navíc se s kluky na tréninku společně všichni potkáváme, takže zrovna při oslavách nevidím nějaký problém z pohledu nákazy. Prohlížel jsem si i manuál a při rozcvičkách na zápas mají být týmy oddělený, což mi přijde trochu na hlavu. Při zápase se stejně budeme všichni potkávat. V některých částech je manuál dělaný prapodivně. Ale budeme ho dodržovat a doufáme, že se liga dohraje.

Liberecký fotbalista Tomáš Malinský.

https://www.fcslovanliberec.cz

Jak snášíte pravidelné testy na koronavirus?

Jsou různé druhy testů. Nám je dělali pomocí špejle do nosu. Musím říct, že první byl pro mě v pohodě a dnes jsme podstupovali druhý. Říkal jsem, ať mi zkusí druhou dírku a tou mi to nešlo, takže to udělali tou samou. Je to trochu nepříjemný, ale dá se to.

Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

O2 Sport 0:1 Bohemians 1905 - Sparta 0:1   dohráno
20200606T20:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Sparta
Bohemians 1905 vs. Sparta
Bohemians 1905
Sparta
O2 Sport Opava - Slovácko   dnes 15:00
20200607T15:00:00+0200
Opava vs. Slovácko
Opava vs. Slovácko
Opava
Slovácko
O2 Sport Karviná - Budějovice   dnes 15:00
20200607T15:00:00+0200
Karviná vs. Budějovice
Karviná vs. Budějovice
Karviná
Budějovice
O2 Sport Olomouc - Ostrava   dnes 17:00
20200607T17:00:00+0200
Olomouc vs. Ostrava
Olomouc vs. Ostrava
Olomouc
Ostrava
O2 Sport Teplice - Jablonec   dnes 17:00
20200607T17:00:00+0200
Teplice vs. Jablonec
Teplice vs. Jablonec
Teplice
Jablonec
O2 Sport Slavia - Plzeň   dnes 19:00
20200607T19:00:00+0200
Slavia vs. Plzeň
Slavia vs. Plzeň
Slavia
Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..