Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Stavba fotbalového stadiónu v Brně nabírá zpoždění

3. ledna 2009 10:37 - BRNO

Výstavba nového fotbalového stadiónu v Brně za Lužánkami se opozdí. Původně se mělo začít stavět už letos, rozpočet města ani kraje ale s tímto projektem v tomto roce nepočítá. Informaci v sobotu přinesl Brněnský deník.

Podle prvních plánů chtělo město začít stavět stadión na začátku letošního roku. Zaplatit by ho měly společně město Brno, Jihomoravský kraj a stát. Všechny tři rozpočty na rok 2009 jsou však již hotové a významná částka na fotbalový stadión ani v jednom z nich není.

Podle náměstka brněnského primátora Daniela Rychnovského nemá město příslib státní dotace, proto se počítá se zahájením výstavby až o rok později. Pokud by se tento termín stihl, mohl by stadión stát nejdříve v roce 2012.

"Náklady budou tak vysoké, že by měl být hlavním investorem stát. Město ani kraj nejsou schopny takovou částku ze svého rozpočtu vyčlenit," uvedl jihomoravský hejtman Michal Hašek.

Radním se zřejmě nebude líbit cena

Pouze brněnský primátor Roman Onderka je optimistou. Podle jeho vyjádření přípravné práce i stavba stadiónu letos začnou. Projekt musí ještě schválit Rada města Brna, která také vybere stavitele.

Radním se ale zřejmě nebude líbit cena. V původních plánech totiž město počítalo s částkou jeden a půl miliardy korun, podle současného projektu architektonického ateliéru Petra Hrůši by však nový stadión stál přes dvě miliardy korun. Původní cena je z roku 2004 a od té doby stouply náklady materiálu. Navíc podle architekta nikdo nezapočítal všechny podmínky fotbalových organizací FIFA a UEFA pro pořádání mezinárodních akcí.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..