Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Dva Trpišovského otazníky, ale zároveň také dvě nové trenérovy jistoty

29. května 2020 18:23 - Praha

Při vykročení do neznáma, jak nazval slavistický trenér ligový restart, mu dva tahy s korekcí sestavy vyšly. David Zima roli stopera po Kúdelově boku zvládl bezchybně, o čemž svědčí čisté konto, které Pražané v Mladé Boleslavi udrželi, Tomáš Holeš si jako defenzivní záložník rovněž vysloužil od Trpišovského absolutorium. Důvod k rošádám v sestavě tudíž kouč obhájce titulu v tomto směru nemá, to spíše hrozící absence Traorého a Ševčíka před ním vyvstává před sobotním duelem s fotbalisty Jablonce jako černá můra.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Oba totiž museli při návratu fotbalu na ligovou scénu nuceně střídat. Ibrahim Traoré odkulhal už v prvním poločase, autor gólu Petr Ševčík pár minut po přestávce.

„Doufám, že alespoň jeden z nich bude na sobotní zápas s Jabloncem připravený, zároveň ale vím, že jeden stoprocentně k dispozici nebude. Možná ale, že nakonec nebude moci hrát ani Traoré, ani Ševčík," krčí rameny slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Petr Ševčík ze Slavie (vpravo) přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů během utkání v Mladé Boleslavi. Zápas však pro svalové zranění nedohrál.

Michal Kamaryt, ČTK

„Zastávám názor, že hráč se svalovým zraněním musí být stoprocentně v pořádku, protože jinak by nastupovat neměl. Už třeba vzhledem k náročnému programu, který nás v příštích dnech a týdnech čeká," připomíná, že po sobotní konfrontaci s Jabloncem jede jeho tým do Příbrami a hned v dalším kole bude hostit doma druhou Plzeň v utkání, které může říct k dalšímu osudu ligy rozhodující slovo.

Stanciu jako lídr? Skvělý, u něho mě čísla nezajímají, chválil slávistický kouč rumunského legionáře

Zatímco sobotní start Traorého a Ševčíka proti Severočechům provází otazníky, na tahy se Zimou a Holešem může Trpišovský navázat.

„U nových hráčů je každý měsíc důležitý, protože si ještě víc zvyknou na mužstvo i herní styl, který praktikujeme. Davidovi pauza po přerušení ligy určitě pomohla, protože byl klid a čas na práci," kvitoval slávistický trenér, jak si mladík Zima ve dvojici s Kúdelou v úterý v Mladé Boleslavi vedl.

„Když se na Davida člověk dívá, musí si na něho zvyknout, ale předpoklady pro tento post prokázal. Všechny těžké situace vyřešil, v defenzivě je obrovsky užitečný."

Mohamed Tijani (vlevo) a David Zima

Vlastimil Vacek, Právo

S Holešovou premiérou v roli defenzivního záložníka to bylo podobné.

„Už na zimním soustředění v Portugalsku trenéra napadlo, že bych tuto roli mohl plnit. Jenže pak z toho sešlo," prozrazuje Tomáš Holeš, že nešlo o žádné náhlé Trpišovského vnuknutí.

„Skutečně to bylo už v Portugalsku před zápasem s Bröndby Kodaň. Jenže právě v tom utkání nastoupil Provod, zahrál skvěle a my od nápadu na čas ustoupili. Během koronavirové pauzy byl čas na práci a přípravu, takže jsme se k myšlence zase vrátili," potvrzuje Holešova slova trenér.

Ligová stovka hned se dvěma rekordy. Slávistický gólman Kolář jeden vyrovnal a druhý vylepšil

„Já chci ve Slavii hlavně hrát a je mi jedno, na jakém místě v sestavě. Jako defenzivní záložník se cítím skvěle, je to v podstatě jednoduchý post. Dělám servis spoluhráčům a nemám s ním problém," pochvaloval si po premiéře v Mladé Boleslav Holeš novou roli.

„Zahrál skvěle, splnil vše, co jsme na něm chtěli. Teď už mohu říct, že nejde o experiment nebo nějaké krátkodobé řešení, protože potvrdil, že na tomto místě je schopen do mužstva zapadnout," kvituje Trpišovský, že se mu nabízí další varianta v sestavě.

A nejen pro sobotní duel s Jabloncem.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..