Karviná - Sparta 1:4Šest kol bez výhry stačilo! Kotal konečně poznal radost z vítězství

33. Lingr 1 : 0
49. Karlsson 1 : 1
56. Hložek 1 : 2
64. Dočkal 1 : 3
90. Karabec 1 : 4

Karviná

Hrozilo jim vyrovnání negativního klubového rekordu v samostatné české éře. Šest kol bez výhry ovšem fotbalistům pražské Sparty stačilo. V Karviné se jim povedl velký obrat a po prohraném poločase v posledním duelu 26. kola zvítězili 3:1. Letenští vyhráli v lize vůbec poprvé od nástupu trenéra Kotala na lavičku a posunuli se na šestou příčku do skupiny o titul. Karviná zase poprvé na jaře prohrála, gól inkasovala po dlouhé sérii 505 minut s čistým štítem.

Zleva Lukáš Štetina ze Sparty, Ondřej Lingr z Karviné, Dávid Hancko ze Sparty, Kristi Kiose Or Qose z Karviné a hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka.

Zápas v Karviné se kvůli výskytu nového koronaviru v tamním Dole Darkov hrál v přísnějším režimu než ostatní utkání, kterých se po restartu ligy kvůli opatření proti šíření covidu-19 zatím smí zúčastnit včetně hráčů, trenérů a rozhodčích 300 osob. Přesto se do hlediště dostalo 20 až 30 domácích fanoušků z kotle a vytvářeli slušnou kulisu.

Už po 34 sekundách slavili po brejku a Taiwově přesném zakončení, ale radost jim nevydržela dlouho, protože videorozhodčí Adam odhalil předchozí faul na Hložka a sudí Zelinka po zhlédnutí záznamu branku odvolal.

Od té doby začala dominovat Sparta, která po středeční porážce s Plzní zamíchala se složením pravé strany. Na pozici beka se zasunul Sáček a na kraji zálohy dostal šanci Karlsson.

V 10. minutě ve skluzu minul Tetteh, poté brankář Bolek vytáhl dalekonosnou Kangovu ránu. Tetteh neuspěl ani v 18. minutě, kdy v úniku trefil domácího gólmana, a po půlhodině střílel po zemi těsně mimo Frýdek.

První Dočkalova trefa po návratu

Ve 32. minutě nečekaně udeřilo na druhé straně. V době, kdy Sparta chvíli hrála bez zraněného Krejčího, nacentroval z pravé strany Ndefe, Lingr se obtočil kolem Sáčka a pohotově otevřel skóre.

Po přestávce si vyměnili místo krajní záložníci Pražanů a hostům to brzy přineslo obrat. Nejprve ve 49. minutě potáhl zleva míč na střed Karlsson a povedenou technickou ranou na zadní tyč zpoza vápna srovnal. Švédský záložník skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání za sebou.

V 56. minutě Letenští otočili stav. Hložek se před vápnem dostal k míči a další povedenou střelou pod břevno překonal Bolka. V lize se trefil poprvé od začátku září.

Hned za minutu dostal míč do branky i Tetteh, ale gól kvůli ofsajdu neplatil. Pojistku tak Pražané přidali až v 64. minutě, kdy odražený balon napálil do sítě Dočkal. Skóroval poprvé po jarním návratu po zranění.

Sparta se uklidnila a mohla vstřelit další góly. Neprosadili se Krejčí, Kanga ani Hancko, až v třetí minutě nastavení ranou pod břevno uzavřel skóre střídající Karabec a podtrhl první ligovou výhru Letenských pod koučem Kotalem. V 16 letech si připsal úvodní trefu v nejvyšší soutěži.

Fotbalová liga - 26. kolo:
MFK Karviná - Sparta Praha 1:4 (1:0)
Branky: 32. Lingr - 49. Karlsson, 56. Hložek, 64. Dočkal, 90.+3 Karabec. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dobrovolný - Adam (video). ŽK: Ndefe, Lingr, Rundič - Krejčí, Štetina. Bez diváků.
Karviná: Bolek - Ndefe (61. Ba Loua), Santos, Šindelář, Rundič - Janečka (65. Marek Hanousek), Smrž (79. Želizko), Qose - Moravec, Lingr (79. Guba), Taiwo (79. Vukadinovič). Trenér: Jarábek.
Sparta: Heča - Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek - Krejčí - Karlsson (82. Matěj Hanousek), Kanga (90. Karabec), Dočkal (82. Trávník), Hložek (90. Vindheim) - Tetteh (76. Drchal). Trenér: Kotal.