Brněnský fotbalista Polách je po operaci čelní kosti

27. ledna 2009 13:44 - BRNO

Brněnský fotbalista Tomáš Polách podstoupil v úterý dopoledne úspěšnou operaci zlomeniny čelní kosti. Zranění utrpěl dvaatřicetiletý středopolař v nedělním finálovém utkání Tipsport ligy s Kladnem, kdy v souboji o míč inkasoval neúmyslný úder loktem do hlavy od kladenského soupeře Jiřího Šislera.

Polách se podrobil zákroku na Klinice ústní, čelistní a obličejové chirurgie Fakultní nemocnice v Brně. Podle lékařů proběhlo vše bez komplikací. "Během celkové anestezie jsme upravili pozici zlomeniny čelní kosti s následným zpevněním a sešitím obou částí zlomeniny. Operační výkon měl zcela normální průběh a pacient je celkově ve velmi dobrém stavu," popsal zákrok na klubových stránkách lékař Jaroslav Peprla.

Polách nyní musí čtyři až pět týdnů odpočívat a teprve potom může začít s lehkým tréninkem. Kvůli zranění neodletí ve čtvrtek na herní soustředění na Kypr a nestihne jarní začátek ligové soutěže.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: