Fotbalová Sparta vykázala rekordní ztrátu 156 miliónů korun

27. ledna 2009 14:53 - PRAHA

Hospodaření fotbalové Sparty v minulé sezóně skončilo ztrátou ve výši 156 milionů korun. Vyplývá to z účetní závěrky klubu, která byla zveřejněna ve Sbírce listin. V předchozích letech se ztráty pohybovaly mezi 18 a 50 milióny korun. Vedení klubu ve výroční zprávě zdůvodňuje vznik rekordní ztráty především nedostatečnými příjmy z prodeje televizních práv na zápasy Poháru UEFA.

V minulé sezóně přitom hrála Sparta v základní skupině, v té současné dokonce vypadla hned v prvním kole s Dinamem Záhřeb.

Představenstvo akciové společnosti, jejímž většinovým vlastníkem je od roku 2004 finanční skupina J&T, se rozhodlo v prosinci situaci řešit zvýšením základního kapitálu společnosti o 106 miliónů korun. "Což znamená, že klub bude finančně ještě silnější," komentoval to tehdy personální ředitel Jakub Otava. V úterý na dotaz ČTK řekl, že vlastník nechystá žádné další navýšení kapitálu, o němž spekuluje server týden.cz. Podle serveru týden.cz je to nejhorší hospodářský výsledek v historii klubu.

Podle výroční zprávy byla z obchodního pohledu minulá sezona úspěšná, neboť se podařilo udržet všechny významné partnery klubu i získat některé nové. Tržby z prodeje reklamních předmětů a suvenýrů vzrostly o 24 procent na 17,2 miliónu korun. Návštěvnost na Letné sice poklesla, ale příjmy ze vstupného stouply o pět milionů na 25,3 miliónu korun. Tržby bez částek za přestupy hráčů dosáhly 180 milionů a provozní náklady 581 miliónů korun.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: