Masopust spasil Slavii, udržela náskok na Plzeň! Sparta už je třetí, Baník uhájil šestku

Základní část skončila, bitva o titul pokračuje. Nedělní program fotbalové Fortuna ligy nabídl všech osm zápasů 30. kola. Vedoucí Slavia až čtvrt hodiny před koncem rozhodla o výhře 1:0 nad Zlínem. Sešívaní tak dál vedou tabulku o šest bodů před Plzní, která vyhrála v Olomouci také 1:0. Sparta je po vítězství 2:0 na Slovácku třetí. Baník po remíze 0:0 v Liberci uhájil účast v první šestce. Olomouc zůstala ve skupině o záchranu, po výhře Opavy už je poslední znovu Příbram.

Lukáš Masopust ze Slavie Praha oslavuje se spoluhráči jediný gól utkání se Zlínem.

Zlín není pro sešívané oblíbeným soupeřem, znovu se s ním natrápili. Masopust však nakonec přece jen rozhodl o očekávané výhře. Slavia vyhrála základní část soutěže a do pětikolové nadstavby si přenese šestibodový náskok před Plzní. Plzeň zvítězila v Olomouci také 1:0. Skupinu o titul dále tvoří Sparta, Jablonec, Liberec a Ostrava, která udržela šesté místo po bezbrankové remíze v Liberci.

Červenobílí se k těsné výhře doslova protrápili. Duel se Zlínem rozhodl až v 74. minutě hlavičkou Lukáš Masopust. Naopak Viktoria rozhodla v Olomouci již v 16. minutě, trefil se Hořava. Plzeň pak dost dlouho zaostávala v live tabulce už jen o čtyři body, nakonec se však Masopustovou zásluhou v čele nic nezměnilo.

Pozoruhodný je vzestup Sparty, která pod koučem Kotalem vyhrála již páté kolo v řadě. Na Slovácku se zlepšila po poločase a došla si pro vítězství 2:0. Kanga se posunul již na 12 gólů v sezoně a vede tabulku střelců. Letenští předstihli Jablonec, který prohrál v Ďolíčku 0:3.

Baníku stačila bezbranková remíza v Liberci, aby si uhájil účast ve skupině o titul. Nechal tak za sebou jak Slovácko, tak České Budějovice. Jihočeši nezvládli zápas v Opavě, kde nový trenérský tandem Kováč, Skácel oslavil vítězný debut.

Ve skupině o Evropu se spolu utkají České Budějovice – Mladá Boleslav a Bohemians 1905 – Slovácko. O záchranu budou hrát Olomouc, Teplice, Zlín, Karviná, Opava a Příbram. Středočeši už jsou zase poslední, v Teplicích schytali debakl 0:4.

Program nadstavbové části začne v sobotu 20. června, předtím jsou ve středu na pořadu pohárová semifinále.