Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalový stadión v Edenu se bude jmenovat Synot Tip Aréna

25. března 2009 14:38 - PRAHA

Fotbalisté Slavie již nebudou hrát své domácí zápasy na stadiónu v Edenu, ale v Synot Tip Aréně. Od prvního dubna ponese vršovický areál, který byl otevřen před necelým rokem, jméno této sázkové kanceláře.

"Domluvili jsme se na spolupráci od začátku dubna, kontrakt je na několik let. Samozřejmě je pro nás velice podstatná finanční stránka," řekla ve středu ČTK Kristýna Svobodová, marketingová ředitelka firmy E-Side Property, která areál vlastní.

Podle deníku E15 by měl Synot Tip platit společnosti E Side ročně přibližně deset miliónů korun.

Předseda představenstva Slavie Tomáš Rosen uvedl, že v současné ekonomické situaci je potřeba překonat i sentiment. "My to chápeme, bereme to jako realitu. Aby se stavba zaplatila, je potřeba každé takové spojení, které pomůže areálu i Slavii. Jsme rádi, že se našla firma, která se chce se stadiónem identifikovat," komentoval Rosen fakt, že fanoušci ligového mistra už nebudou chodit na zápasy Slavie do tradičního Edenu, ale do Synot Tip Arény.

Svůj stadión využívá stejným komerčním způsobem i Sparta, po letošní sezóně však z Letné zmizí po dvou letech název Axa Arena. Českým Budějovicím už vypršela smlouva se společností E.ON a Dynamo opět hraje na Střeleckém ostrově. Jablonecká Střelnice nese jména jiné sázkové společnosti Chance Arena.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..