Bohemians - Příbram 1:0 Divácký antirekord odolal, na Strahov přišlo 986 diváků

MinutaMin. Tým Hráč Akce
60. Vošahlík 1:0

5. dubna 2009 19:01 - PRAHA

Divácký antirekord sezóny se neposunul. Zatímco v listopadu přišlo na utkání Bohemians Praha - Zlín na Žižkově 930 lidí, na duel střížkovské Bohemky s Příbramí bylo tentokrát na Strahově zvědavo "úžasných" 986 fanoušků. Ti viděli vítězství Pražanů 1:0, kteří porazili soupeře, jenž venku prostě nevyhrává.

Příbram nevyhrála venku od 3. října 2005, což byla řádka 36 zápasů. Přerušení černé série se jí teď přímo nabízelo. Fotbalistům Bohemains Praha se zatím na jaře příliš nedařilo a navíc přišli i o své náhradní domácí prostředí. Kvůli špatnému stavu trávníku na Viktorii Žižkov museli Středočechy přivítat na Strahově.

„Rozhodně nám to nepřidá. Na Žižkově jsme si zvykli, jsme tam jako doma, ovšem musíme to respektovat,“ kabonil se trenér Luboš Urban. „Asi je dobře, že jedeme na Strahov, protože na Žižkově se fotbal moc hrát nedá,“ spoléhal se naopak jeho příbramský protějšek Massimo Morales.

Ze strahovského prostředí nemuseli mít hosté obavy. Kromě vyhrávající kapely bylo na stadiónu hrobové ticho, takže hlasité pokyny domácího gólmana Belaně se rozléhaly celým areálem. Pražané se snažili hrát aktivně, další ztráta už by pro ně mohla být kritická. Zatímco střely Kincla a Novotného příliš velké vzrušení neznamenaly, Příbram byla nebezpečnější. Na hlavičkujícího De Oliveiru se obránci jen dívali, hlavička mladičkého Fantiše pak byla gólová, ale Belaň ji stačil vyškrábnout na roh. To Urbanův tým přece jen trochu probralo, Zoubkův přímý kop však skončil těsně vedle a ani Ibe míč mezi tyče neprotlačil.

Do druhého poločasu přišel hru zelenobílých oživit Vošahlík a hned také vystrašil příbramskou obranu. Ke gólu však měl blízko až na druhé straně Fantiš, jehož umístěnou střelu Belaň znovu výtečně vyrazil. A tak se přece jen dočkali Bohemians. Příbramští marně reklamovali ofsajd a střídající Vošahlík oživil strahovské ticho gólem. Byla to trefa vítězná, a tak Příbram musí na zázrak v podobě vítězství venku čekat dál.

Bohemians Praha - Příbram 1:0 (0:0) 

Branka: 60. Vošahlík. Rozhodčí: Královec - Slavík, Čecháček. ŽK: Vošahlík, Novotný - Fantiš, Kalabiška. Diváci: 986.

Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič (81. Obermajer), Horáček, Turtenwald - Zoubek, Dobeš, Andronič (70. Demeter), Novotný - Kincl, Ibe (46. Vošahlík). Trenér Luboš Urban

Příbram: Hruška - Plašil, Müller, Nohýnek, Mapanya (72. M. Štochl) - Tarczal, Borek (65. Šmejkal), J. Štochl, Pleško - Fantiš (76. Kalabiška), De Oliveira. Trenér Massimo Morales.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..