Plzeň dala poslední sbohem Čišovskému. Odpočívej v pokoji. A díky...

3. července 2020 17:01 - Plzeň

Z obřadní síně plzeňského Ústředního hřbitova vychází Pavel Horváth. Za ruku vede syna Patrika, neskrývá slzy. Stejně jsou na tom další členové zlaté party Viktorie v čele s Davidem Limberským, Markem Bakošem a Matúšem Kozáčikem. Fotbalová Plzeň dala v pátek odpoledne poslední sbohem svému bývalému obránci Mariánu Čišovskému, který zemřel v noci na neděli po dlouhé těžké nemoci. S amyotrofickou laterální sklerózou se statečně pral od roku 2014. Bylo mu čtyřicet let.

Sport.cz

„Děkujeme všem, kteří se přišli rozloučit s naším Mariánem. Děkujeme za projevy soustrasti a květinové dary, kterými se snažili zmírnit náš žal," uvedla v prohlášení vdova Martina Čišovská. „Srdečně děkujeme každému za tichou vzpomínku na Mariána. Velké díky patří fotbalovému klubu Viktoria Plzeň. Zároveň bych chtěla poprosit média o respektování našeho soukromí," dodala.

Se slovenským stoperem se přišel rozloučit kompletní současný tým Viktorie. Z Ostravy dorazili Čišovského bývalí spoluhráči z Plzně Václav Procházka a Martin Fillo, rozloučit se s někdejším svěřencem přijel trenér Miroslav Koubek nebo hokejová legenda Martin Straka. Smuteční řeč pronesli Bakoš s Kozáčikem, kteří byli s Čišovským jako bratři, jejich rodiny se dlouhé roky přátelí.

Vítězství nad Spartou poslali do nebe. Vyhráli jsme pro Číšu, teď může v klidu odpočívat, řekli Plzeňští

„Byl to těžký a smutný den pro celý klub. Smířit se s odchodem Mariána je pro nás všechny strašně těžké. V klubu měl spousty kamarádů a známých. Byl nejen výborným hráčem, ale i velkým bojovníkem," řekl po smutečním obřadu plzeňský tiskový mluvčí Václav Hanzlík.

Před obřadní síní se sešly desítky fanoušků Viktorie, na sobě dresy s Čišovského osmadvacítkou a jeho jmenovkou. Jeden z nich měl triko popsaný textem: Čišo, odpočívej v pokoji. A díky...

Lidé pokládali květiny na improvizované pietní místo, pod černobílou fotku slovenského obránce. Od 15letých teenagerů až po důchodce. Dojemně se s Čišovským rozloučily starší paní, které stopera pohladily po tváři...

Zdrcený Limberský: Číšo, odpočívej v pokoji. Dohlídni tam na Rajtyho s Bizim...

„Na přání rodiny jsme se rozhodli, že přístup médií i fanoušků do obřadní síně nebude možný. Její kapacita byla vyčerpaná. Proto vznikla dvě improvizovaná pietní místa - před obřadní síní a ve Štruncových sadech," podotkl Hanzlík.

Po výpadovce na Prahu, která lemuje jižní stranu hřbitova, projížděl Čišovský mnohokrát. V pátek za jeho zdmi definitivně uzavřel svoji pozemskou návštěvu. Pro Viktorii ale žije dál. Zůstává na její soupisce, v kabině bude mít nadále svoji skříňku. Sbohem, Čišo!

Velký bojovník a bývalý fotbalista Plzně Marián Čišovský zemřel

Robert Neumann, Jarmila Bastlová, Sport.cz

ČT sport 3:1 Pardubice - Slovácko 3:1 dohráno
20210413T14:30:00+0200
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice vs. Slovácko
Pardubice
Slovácko
O2 Sport Plzeň - Zlín zítra 16:00
20210414T16:00:00+0200
Plzeň vs. Zlín
Plzeň vs. Zlín
Plzeň
Zlín
O2 Sport Jablonec - Sparta zítra 18:00
20210414T18:00:00+0200
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..