Tři trenérská jména pro Baník - Uhrin starší, Koubek a Pecko

21. května 2009 17:09 - OSTRAVA

Tři jména se nejčastěji skloňují v souvislosti s novým trenérem ostravského Baníku - kouč vicemistrů Evropy Dušan Uhrin starší, Miroslav Koubek a také Ladislav Pecko. Generální manažer Verner Lička je však tajemnější, než hrad v Karpatech, zmiňovaní trenéři, které Sport.cz oslovil, nechtějí námluvy také komentovat.

Lička je tajemný a za nic na světě jméno budoucího trenéra fotbalového Baníku prozradit nechce. „Jednání s konkrétním odborníkem jsou v závěrečné fázi. Jeho jméno ale zatím neřeknu,“ nechal by se třeba jen pro náznak jména na skřipci natahovat.

Podle informací Sport.cz a Práva bude novým koučem prvoligového týmu z Bazalů někdo z trojlístku Ladislav Pecko, Dušan Uhrin starší a Miroslav Koubek.

Pecko před týdnem přivedl na Slovensku Slovan Bratislava k mistrovskému titulu, o Uhrinovi starším se spekuluje od chvíle, kdy se v Baníku začalo mluvit o „libereckém modelu“ se starším zkušeným koučem a ambiciózním asistentem, jímž by měl být Radoslav Látal, Koubek postoupil do ligy s Kladnem a nyní je krok od stejného úspěchu s Čáslaví.

„Nebudu podobné spekulace komentovat, plně se teď věnují Čáslavi a koncentruji se na závěr druhé ligy, během něhož nám půjde o druhou příčku zaručující postup do nejvyšší soutěže,“ nechal se pro Sport.cz slyšet ambiciózní kouč Miroslav Koubek. Už ale pochopitelně nedodal, že s Čáslaví sice postup na trávníku vybojovat může, ale na ligové scéně se s ní těžko objeví, neboť klub nedostal právě ve středu licenci.

Lička  prozradil, že nový trenér si přeje posily na třech místech budoucí základní sestavy. „Taková je i naše představa, v tom jsme se shodli,“ pravil. Nastupující kouč by měl mít konečné slovo při rozhodování, kteří současní fotbalisté Baníku v klubu zůstanou.

„Mělo by to být nejpozději ihned po posledním ligovém utkání v Kladně, hned po něm totiž hráči nastupují na dovolenou a musejí vědět, na čem jsou,“ podotkl Lička. Jisté zatím je, že z Baníku odejde Otepka a do Plzně se vrátí Střihavka.

ko, ram, zp, Sport.cz

O2 Sport 1:0 Jablonec - Sparta 1:0 dohráno
20210414T18:00:00+0200
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta
O2 Sport 2:0 Plzeň - Zlín 2:0 dohráno
20210414T16:00:00+0200
Plzeň vs. Zlín
Plzeň vs. Zlín
Plzeň
Zlín

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..