Živě

Výsledky kontrolních testů fotbalistů Karviné budou zřejmě dnes

14. července 2020 11:05 - Praha

Výsledky testů karvinských prvoligových fotbalistů, kteří se nakazili koronavirem, by hygienici mohli znát už dnes odpoledne. Novinářům to řekla krajská hygienička Pavla Svrčinová. Klub je kvůli případům nákazy covidem-19 od 2. července v dvoutýdenní karanténě. Ligová fotbalová asociace (LFA) kvůli tomu posunula poslední dvě kola skupiny o záchranu a baráž o nejvyšší soutěž.

 

Jaroslav Svoboda, ČTK

"Pro karvinský fotbalový klub jsme zařizovali testy na dnešní den, protože je to čtrnáctý den od významného kontaktu s tím pozitivním. Výsledky by měly být odpoledne," uvedla Svrčinová. Vzorky se budou zpracovávat ve Zdravotním ústavu v Ostravě. Odběry se podle krajské hygieničky prováděly přímo v Karviné a vzorky se následně převážely do Ostravy.

Na počátku července krajská hygienická stanice uvedla, že v karvinském klubu jsou čtyři případy nákazy koronavirem, z toho tři hráči a jeden člen vedení. Z toho vyplynula dvoutýdenní izolace celého mužstva a LFA odložila zbývající kola skupiny o záchranu na 23. a 26. července.

Případ Karviná nekončí. Tým hlásí dalšího nakaženého koronavirem, LFA reaguje, že nejde o nový případ

Karviné patří dvě kola před koncem nadstavby v šestičlenné skupině o záchranu čtvrté místo, které stejně jako pátá příčka znamená baráž. O dva body zpět jsou Opava a poslední Příbram.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..