Slavii přišel účet za mistrovskou korunovaci. Zaplatí 150 tisíc

16. července 2020 15:59 - Praha

Mistrovská korunovace přijde pražskou Slavii na několik stovek tisíc. Po derby se Spartou v pátém dějství ligové nadstavby, které skončilo bezbrankovou remízou, totiž začalo v Edenu hořet a oheň poničil dřevěné podhledy na hlavní tribuně. Oprava nebude zrovna laciná. Nyní míří do Vršovic navíc účet od disciplinární komise, která potrestala obhájce titulu pokutou 150 tisíc korun za nevhodné pokřiky fanoušků a použití pyrotechniky.

 

David W Cerny, Reuters

Právě odpalované světlice měly být původně příčinou požáru, který se v Edenu vznítil, zatímco na trávníku slavili hráči Slavie s mistrovským pohárem v ruce obhajobu titulu. Dřevěné podhledy na hlavní tribuně vzplály, hasiči však oheň rychle zvládli.

Druhý den ovšem důkladná prohlídka prováděná experty odhalila, že příčinou požáru nebyly světlice, ale závada na elektroinstalaci.

Fotbalisté Slavie Praha s pohárem pro mistra Fortuna ligy

Vlastimil Vacek, Právo

Za pronesení a masivní použití pyrotechniky, kterou fanoušci v průběhu střetnutí odpalovali a donutili sudího, aby derby na tři minuty přerušil, však Slavia přesto zaplatí. Bačkova disciplinární komise jí vyměřila pokutu 150 tisíc korun.

Požár střechy v Edenu způsobila závada elektroinstalace světla

Zahrnula do ní i pokřiky domácích příznivců adresované hlavně v prvním poločase sparťanskému útočníkovi Tettehovi. Ten se u rozhodčího domáhal zastání, ale přílišné pochopení u sudího Berky nenašel.

Už před týdnem byla Slavia fotbalovým trubunálem potrestána pokutou sto tisíc korun za použití pyrotechniky při utkání s Plzní. V něm domácí vyhráli 1:0 a tři kola před koncem soutěže si zajistili obhajobu titulu.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..