Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Kluby rozhodují o dalším osudu fotbalové ligy. Dohraje se skupina o záchranu?

17. července 2020 11:36 - Praha

Předpokládá se, že vedení fotbalové ligy prosadí, aby nejvyšší domácí soutěž pokračovala. Zvláště, když testy v kádru Karviné dopadly uprostřed týdne u všech pětatřiceti hráčů a členů realizačního týmu negativně a neodhalily jediný případ nemoci covid-19. Přitom právě kvůli čtyřem pozitivním testům bylo od začátku července celé slezské mužstvo čtrnáct dnů v karanténě a boje v nadstavbové šestičlenné skupině o záchranu musely být přerušeny. Nyní by už nic nemělo bránit, aby byla dvě zbývající kola dohrána.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Tiskovou konferenci, která bude probíhat po skončení zasedání Ligového grémia, můžete sledovat v přímém videopřenosu zde, o jednání a závěrech Ligového grémia budeme samozřejmě informovat na www.sport.cz.

Rozhodující slovo ovšem musí vyřknout Ligové grémium složené z představitelů dvaatřiceti klubů první a druhé ligy, které dnes zasedá v hotelu Iris v pražském Edenu. Na něm je, aby snahu výkonného výboru Ligové fotbalové asociace o dohrání soutěže posvětilo, anebo aby naopak vyslyšelo hlasy volající po předčasném ukončení nadstavbové skupiny o záchranu.

Neakceptovatelné, to se nedá dohrát, bouří se Starka

Momentálně zbývají dohrát dvě kola, která byla přeložena na 23. a 26. července. V nich by se nejprve 23. července měly uskutečnit zápasy Opava - Olomouc, Příbram - Teplice a Zlín - Karviná, o tři dny později jsou pak na programu střetnutí Olomouc - Zlín, Teplice - Opava a Karviná - Příbram.

Současný stav nadstavbové skupiny o záchranu:

11.

Olomouc

33

9

13

11

39:40

40

12.

Teplice

33

9

11

13

37:51

38

13.

Zlín

33

9

6

18

30:52

33

14.

Karviná

33

5

12

16

25:46

27

15.

Opava

33

5

10

18

17:50

25

16.

Příbram

33

6

7

20

21:55

25

Zatímco mužstva Teplic, Olomouce a Zlína už mají záchranu v nejvyšší soutěži jistou a hráči těchto týmů se rozjeli na dovolenou, zbývající trojici jde o umístění na dalších příčkách.

Ta poslední znamená přímý sestup do národní ligy, čtrnáctá a patnáctá nutnost absolvovat baráž s druhým a třetím týmem druhé ligy, kterými jsou Zbrojovka Brno a Dukla Praha.

Na pražskou Duklu by čekaly 29. července a 1. srpna  dva zápasy se čtrnáctým týmem, na Brno pak s patnáctým mužstvem konečné ligové tabulky.

Chtěli bychom hrát, ale za férových podmínek. Ty teď nejsou, míní trenér Karviné Jarábek

Pokud by se skupina o záchranu nedohrála, podle platných řádů by z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil. Z národní ligy by naopak postoupily pouze vítězné Pardubice a baráž by se zrušila.

V příštím ročníku nejvyšší domácí soutěže by tak startoval lichý počet sedmnácti účastníků, což by znamenalo, že by v každém kole mělo jedno mužstvo volno. Ve svém důsledku by to vedlo po dvou letech ke zrušení nadstavby. Alespoň takový scénář nastínil předseda LFA Dušan Svoboda uprostřed minulého týdne.

Nikdo z týmu karvinského fotbalového klubu nemá covid-19

V případě, že se nesehraje baráž, z nejvyšší soutěže sestoupí dvě poslední mužstva a nahradí je dva týmy z ukončené druhé ligy, tedy Pardubice a Brno.

O tom, jak by se postupovalo v případě nedohrané baráže, by mělo rozhodnout právě Ligové grémium.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..