Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Po Spartě jdou do karantény i hráči Bohemians a Dukly. Šířila nákazu dívka z večírku?

20. července 2020 23:20 - Praha

Po rezervě fotbalové Sparty míří kvůli koronavirové nákaze do karantény také záložní celky dalších pražských klubů Bohemians 1905 a Dukly. Rezervním a mládežnickým týmům se tak komplikuje příprava na nadcházející sezonu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Příprava B týmu Bohemians na blížící se ročník České fotbalové ligy byla preventivně přerušena, neboť v mužstvu evidujeme dvě potvrzené nákazy koronavirem," informují oficiální stránky Bohemians s tím, že nastalá situace se nijak netýká hráčů prvoligového áčka, kteří jsou na dovolené a k přípravě se sejdou až 27. července.

„Béčko tak neodehraje přípravné utkání se Znojmem, které bylo plánováno na tuto sobotu," píše se dále na stránkách.

Koronavirus ve Spartě. Rezerva přerušuje přípravu

Podobná situace panuje i v Dukle.

„Přípravu na nový ročník jsme zahájili 8. července. Jeli jsme podle plánu, o víkendu jsme absolvovali přípravný zápas s Táborskem. V týmu U-19 se však objevil nález koronaviru a všechny tři kategorie U17, U18 a U19 zamířily do karantény. Plánovaný turnaj v Blšanech byl odložen," vysvětlil kouč rezervy Dukly Luboš Urban pro server aktuálně.cz.

Ten také uvádí, že nákaza se mezi mladými fotbalisty pravděpodobně rozšířila během večírku v jednom ze známých pražských klubů, kde hráči ze zmiňovaných klubů údajně měli přijít do kontaktu s nakaženou dívkou.

Už v neděli informovala pražská Sparta, že z důvodu výskytu onemocnění covid-19 v týmu Letenští přerušují přípravu na nadcházející ročník ČFL.

„Béčko bude následujících 14 dní z rozhodnutí vedení v karanténě a ruší soustředění v Písku. Dále bude režim B-týmu koordinován se zástupci hygieny," uvedla Sparta na svých oficiálních stránkách.

roj, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..