Fotbal zůstane na ČT. Co uvidíte zdarma?

22. července 2020 16:15 - Praha

Česká televize dosáhla dohody s O2 TV a i v příští sezoně bude vysílat páteční zápasy nejvyšší fotbalové soutěže. K tomu se ve volném vysílání objeví i přímý přenos z finále Ligy mistrů a Superpoháru UEFA. Nad rámec dohody vlastní ČT práva na zápasy Evropské ligy s právem první volby, k odloženému mistrovství Evropy i mistrovství světa v roce 2022.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Česká televize se i pro sezonu 2020/2021 dohodla se stávajícím držitelem televizních práv, fanoušci tak o fotbal ve volném vysílání nepřijdou," uvedla mluvčí ČT Karolína Blínková v tiskovém prohlášení.

Na kanále ČT sport tak příznivci fotbalu najdou páteční zápasy Fortuna ligy, společné vysílání přímého přenosu finále Ligy mistrů UEFA a Superpoháru UEFA. Každé úterý a středu pak nabídne ČT sport divákům sestřihy z právě odehraných utkání Ligy mistrů. Páteční fotbalové vysílání z nejvyšší domácí soutěže doplní tradiční pořady Fotbal extra, Dohráno a Dohráno plus.

Slavná liga se vrací. Televize jedná s vydavatelem hry FIFA

Diváci na programu ČT sport uvidí také zápasy z druhé nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna Národní ligy a přímé přenosy z pohárové soutěže MOL Cup, kde se nejlepší tuzemské kluby utkají o přímý postup do 3. předkola Evropské ligy UEFA a českého Superpoháru. I nadále bude mít své místo na obrazovce i projekt Můj fotbal živě nabízející přímé přenosy z regionálních soutěží.

Kromě nově nabytých práv má Česká televize rovněž do roku 2022 zajištěna práva na kvalifikační zápasy české fotbalové reprezentace a na zápasy Evropské ligy s právem první volby do roku 2021. Vlastní i práva na mistrovství světa z Kataru v roce 2022, zápasy v soutěži Liga národů UEFA, z níž nabídne všechna utkání v přímém přenosu i odložené EURO 2021, které bude rovněž vysílat živě.

pn, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..