Živě

Způsobil to Souček! Malý klub se může těšit na peníze, o kterých se mu ani nesnilo

23. července 2020 11:17 - Praha

Budou z toho miliony nejen pro Slavii. Na peníze za fotbalový klenot, který před časem odešel do Anglie, se může podle deníku Blesk těšit i Slovan Havlíčkův Brod. Právě za něj Tomáš Souček, nynější hrdina West Hamu v anglické Premier League, kdysi jako žáček hrával.

 

Adam Davy, Reuters

Slovan, jehož áčko kope v divizní skupině D, má obdržet zhruba 43 milionů korun, podíl z přestupové částky, kterou od anglického klubu dostane Slavia. Sumu, která je pro malý klub jen těžko dosažitelná. Zkrátka z říše snů… „O využití těch peněz by rozhodlo vedení spolku a v každém případě by šly do infrastruktury klubu," řekl Blesku šéf klubu Pavel Mazánek, ale s plánováním je obezřetný. „Víte, jak to je. Řešit se to dá, až ty peníze budou opravdu tady na dřevě."

Tomáš Souček hrával na Vysočině jako žák, ale záhy si ho našla Slavia a začal dojíždět do Prahy, aby tam zakotvil.

Souček pomohl k remíze s Manchesterem United. West Ham slaví záchranu

Slavia má inkasovat od Kladivářů v přepočtu celkem 429 milionů korun a podle dohody, kterou měl potvrdit i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, z ní připadne deset procent bývalému Součkovu klubu.

Souček ohromil Anglii! Nečekal jsem, že budu tak úspěšný, přiznává

https://www.facebook.com/www.fcslovanhb.cz/posts/3031945850226152

Ten se na mládež zaměřuje i v současnosti. Pořádá také prázdninové fotbalové kempy.

vap, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..