Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ostravskému fandovi hrozí za útok na policistu až pět let vězení

18. srpna 2009 13:34 - JABLONEC NAD NISOU

Až pět let vězení hrozí šestadvacetiletému fotbalovému fanouškovi Baníku Ostrava za to, že při cestě na pondělní zápas do Jablonce ve vlaku napadl policejní doprovod. Z útoku na veřejného činitele je podezřelý i dvacetiletý muž, který byl u incidentu. Přestože jeho obvinění není tak závažné, soudce ho může poslat do vězení až na tři roky.

Obvinění z výtržnictví a pokusu o ublížení na zdraví čelí ještě dvacetiletý mladík, který napadl fanouška domácích u přehrady v Jablonci.

"Případ z vlaku se bude řešit ve zkráceném řízení. Oba muži by se měli postavit před soud již ve středu," uvedla mluvčí semilské policie Soňa Šídová. V policejní cele se ocitli celkem tři fanoušci, poslední z nich byl ale mladší 18 let a jeho stíhání převzali ostravští policisté.

Podle Šídové zaútočili fanoušci na policistu ve vlaku mezi stanicemi Jičín a Semily. Kopali ho a napadli ho pěstmi. "Policista v Semilech vystoupil a nechal se ošetřit, jeho zranění byla lehká. V Železném Brodě jsme vyvedli z vlaku tři agresory," doplnila.

Další potyčky se odehrály v Jablonci. Fanoušek Baníku napadl u jablonecké přehrady příznivce místního klubu. "Popudilo ho, že měl triko v zelené - jablonecké týmové barvě. Udeřil ho do hlavy zaťatou pěstí," řekla policejní mluvčí Ludmila Knopová. Mladík měl podle ní v krvi 1,5 promile alkoholu, noc strávil v policejní cele a v úterý uznal svou vinu.

Na rizikový zápas přijely asi dvě stovky příznivců Baníku a sedm jich skončilo v policejní cele. Policie kvůli utkání přivolala posily z Liberce, Děčína a Krajského ředitelství v Ústí nad Labem. Posílena byla ochranka na stadiónu, v pohotovosti byly také městská policie, hasiči a záchranáři.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..