Trojice sparťanských hříšníků se z trestu vykoupí, Zbrojovka dostala pokutu

28. července 2020 10:22 - Praha
(Aktualizováno: 28. července 2020 11:02)

Podivná sezona skončila, disciplinárka ještě musela dořešit poslední případy. Deset prvoligových fotbalistů je volných pro začátek nového ročníku, zastavení závodní činnosti za žluté karty bylo v jejich případě změněno na peněžité tresty. Zbrojovka Brno se s druhou ligou rozloučila pokutou, za použití pyrotechniky ve vzájemném duelu zaplatí také Prostějov.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Dostali osudovou kartu ve šťastnou chvíli. V rozehrané sezoně by totiž hned tři hráči Sparty nemohli v příštím utkání nastoupit.

Bořek Dočkal, Libor Kozák a Ladislav Krejčí si však mohou oddechnout. Disciplinární komise jim místo zastavení činnosti udělila peněžité tresty. Stejný verdikt se týká také sedmi dalších hráčů, kterými jsou Karol Mészáros z Českých Budějovic, Matěj Hrabina z Opavy, David Houska z Olomouce, Kristi Qose z Karviné, Matěj Polidar z Příbrami, Roman Potočný z Ostravy a Jiří Klíma z Mladé Boleslavi.

Fotbalisté Brna se s působením v druhé lize rozloučili pokutou 30 tisíc korun. Disciplinárka potrestala Zbrojovku, která se po dvou letech vrátila mezi elitu, za to, že její fanoušci v předposledním 29. kole použili v utkání s Prostějovem pyrotechniku. Prostějov musí za stejný prohřešek zaplatit 20 tisíc korun.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..