FORTUNA:LIGA

První penaltu pokangovské éry Sparta zahodila, přesto si zastřílela

1. srpna 2020 12:44 - Praha
(Aktualizováno: 1. srpna 2020 13:39)

První pokus nevyšel, utkání s Vltavínem bylo zrušeno. Fotbalisté pražské Sparty si tak v letní přípravě poprvé zahráli až tři dny před odjezdem na soustředění do Rakouska. Ve svém tréninkovém centru na Strahově porazili nováčka druhé ligy Táborsko 5:0. Na sestřih zápasu se můžete podívat v přiloženém videu.

Sport.cz

Letenští vyrukovali do strahovského vedra s rozestavením na tři stopery a dva útočníky. Z nových tváří se ve druhém poločase představil brankář Holec, Bulhar Minčev a obránce Čelůstka do utkání nezasáhli.

Důležité však je, že Sparta finalizuje prodloužení hostování klíčového stopera Dávida Hancka z Fiorentiny o další rok. Kluby jsou podle zpráv z Itálie dohodnuty, zpráva by měla být oznámena ještě do odjezdu na soustředění.

Velká naděje pro Spartu! Hancko bude hostovat další rok, hlásí italský reportér

Třetí tým posledního ročníku nejvyšší soutěže byl v prvním poločase velmi produktivní. První penaltu po odchodu specialisty Kangy sice neproměnil, mladý Hložek netrefil branku. Jinak si ale Sparta zastřílela, navrátilec z Příbrami Polidar se trefil hned dvakrát.

O jediný gól druhé půle, do níž nastoupilo několik letenských mladíků, se postaral Juliš, který se na jaře rozstřílel v Olomouci.

Přípravné fotbalové utkání:
Sparta Praha - Táborsko 5:0 (4:0)
Branky: 4. a 24. Polidar, 23. Krejčí, 35. Karabec, 55. Juliš.
Sparta - I. poločas: Heča - Plechatý, Štetina, Lischka - Vindheim, Krejčí, Dočkal, Karabec, Polidar - Tetteh, Hložek.
II. poločas: Holec - Vitík, Krajinský, Hanousek - Šilhart, Lukavský, Trávník, Fortelný, Plavšič - Juliš, Kozák. Trenér: Kotal.
Další přípravné zápasy
dos, jab, Sport.cz

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.