Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nechat body Slavii? Nic neobětujeme, reagoval rázně liberecký kapitán Mikula

18. srpna 2020 16:14 - Liberec

Obyčejně toho moc nenamluví a mediální pozornost nevyhledává, ovšem když Jan Mikula slyšel na předsezonní tiskové konferenci coby kapitán Liberce jednu z otázek, rychle zareagoval a vedle sedícímu kouči Pavlu Hoftychovi sám skočil do řeči.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Opět máte řadu hráčů ze Slavie. Dá se říct, že je pro vás v uvozovkách výhodnější obětovat dva zápasy se Slavií?" zněl poslední dotaz na tiskové konferenci před sezonou. Otázka narážela na šestici hráčů (Jugas, Matoušek, Kosek, Hilál, Tijani a Hromada), kteří pod Ještědem hostují z Edenu a proti obhájci mistrovského titulu pravděpodobně nebudou moci kvůli dohodě obou klubů nastoupit.

„My nic neobětujeme! Šest hráčů nebude hrát, ale je nás tam dvacet dva," ohradil se Jan Mikula, po odchodu Ondřeje Karafiáta do Slavie a Matěje Hybše do Plzně služebně nejstarší hráč v pátém celku uplynulé sezony.

Plzeňský šéf Šádek: Chceme si vzít titul od Slavie zpátky a hrát skupinu evropských pohárů

„Počítali jsme to i podle postů a jsme schopni proti Slavii postavit velice kvalitní mančaft. Určitě to takhle nevnímáme. Oba kluby v tomto ročníku spolupracovaly ještě víc, protože v prvé řadě byl zájem o naše hráče, kteří se rozvíjeli i díky celému mužstvu. Slavia o ně měla enormní zájem, a i díky tomu došlo k užší spolupráci, ale Slavii určitě budeme chtít o body obrat," namítl i liberecký kouč Pavel Hoftych.

Rosa na plac!? Sparta teď není blízko žádnému příchodu ani odchodu

Do Edenu z Liberce po minulé sezoně přestoupil Tomáš Malinský, Jan Kuchta, Michal Beran a po skončení smlouvy ji posílil i Karafiát. Pikantní zápas Slavie s Libercem je čeká v listopadovém 11. kole a pak ve 27. v dubnu U Nisy.

„Odešlo hodně kvalitních hráčů a dobře trénovaných hráčů a přišlo hodně kvalitních hráčů, každý je však v trochu jiném rozpoložení, než bychom potřebovali. Během přípravy jsme měli relativně málo času, abychom našli optimální formu, ale zase jsme zkušenější oproti minulé sezoně, kdy jsme měli také pomalejší začátek," připomenul Hoftych minulou sezonu, kdy byl Liberec po pátém kole předposlední, nakonec však skončil pátý.

Páník sní o horní polovině tabulky. Procházka s Dramém by nám měli pomoct, očekává zlínský kouč

„Pro nás je strašně důležitý vstup do ligy, chystáme se na to, abychom v Olomouci i s Plzní maximálně uspěli. Jde o kvalitní soupeře, ale budeme se rvát o úspěch a abychom mužstvo posunuli dál," slíbil Hoftych, jehož tým kromě ligy a domácího poháru čeká i start ve 2. předkole Evropské ligy. V generálce na ligu Slovan prohrál na hřišti Rapidu Vídeň jasně 0:3.

Možný je ještě příchod dvou posil do Slovanu. „Trápí nás hlavně střed a kraj zálohy," prozradil Hoftych. V hledáčku mají Severočeši mít i explzeňského slovenského záložníka Martina Chriena z Benfiky Lisabon. „Přestupové období se teprve rozbíhá, přivést bychom chtěli ještě dva hráče, ale jestli to bude Chrien, na to odpovědět nedokážu," uzavřel Libor Kleibl jako ředitel Liberce, který novou sezonu odstartuje v sobotu zápasem v Olomouci.

Hynek Preisler, Sport.cz, Právo

  Karviná - Ml. Boleslav dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Karviná vs. Ml. Boleslav
Karviná vs. Ml. Boleslav
Karviná
Ml. Boleslav
  Teplice - Ostrava dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Teplice vs. Ostrava
Teplice vs. Ostrava
Teplice
Ostrava
  Zlín - Olomouc dnes 16:30
20200926T16:30:00+0200
Zlín vs. Olomouc
Zlín vs. Olomouc
Zlín
Olomouc
  Slavia - Slovácko dnes 19:00
20200926T19:00:00+0200
Slavia vs. Slovácko
Slavia vs. Slovácko
Slavia
Slovácko

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..