Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Nelibost fanoušků Bohemky sparťana Kadlece spíš rozesměje

27. listopadu 2009 15:44 - PRAHA

Ačkoliv si za áčko klokanů nikdy nekopl, byl už v dorosteneckém věku největším fotbalovým klenotem Bohemians 1905. Útočník Václav Kadlec se ovšem loni přestěhoval na Letnou a pro velký přestup ho tedy vychovává Sparta. V sobotu čeká sedmnáctiletou naději na podzim již druhé pikantní derby proti svému mateřskému klubu.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Zatímco Jan Morávek tuzemským nabídkám odolal a odešel z Dolíčku rovnou do zahraničí, Václav Kadlec se rozhodl jinak a přestoupil do Sparty. Fanoušci od Botiče to vzali jako zradu, na niž se nezapomíná. Mladý útočník však před sobotním derby na Strahově nasazuje kamennou tvář hráče pokeru. „Zápas s Bohemkou je pro mě jako každý jiný,“ tvrdí překvapivě v rozhovoru pro klubové stránky Sparty.

Utkání je pro oba pražské rivaly loučením s ligovým podzimem. „Moc se těším. Zápasy s Bohemkou mají vždycky velký náboj a doufám, že i na trávníku se bude na co koukat,“ líčí útočník. Ujišťuje však, že zápasy proti mateřskému klubu pro něj nic extra neznamenají. „Přes tohle jsem se rychle přenesl a teď jsou pro mě souboje s Bohemkou normálním ligovým zápasem.“

Z týmu soupeře nikoho osobně nezná

Kouč Chovanec v poslední době spoléhá na útočnou dvojici Wilfried - Holenda.  Kadlec se tedy stará hlavně o to, aby se dostal na hřiště. V týmu soupeře navíc nemá žádného kamaráda. „S hráči áčka jsem se v Bohemce vídal maximálně tak v posilovně. Netrénoval jsem s nimi, proto osobně neznám skoro nikoho. Jen Martina Nešpora, ale ten je teď zraněný,“ vzpomíná mladík s přezdívkou „Káďa“.

Sparta má soupeři co vracet. Na Letné klokani ukopali remízu 0:0. „Musíme vítězit pořád, bez ohledu na předchozí výsledky. Ani tento zápas nebude výjimkou, tři body bezpodmínečně chceme,“ ujišťuje útočník, na něhož fanoušci soupeře skandovali „Kadlec ven!“. „To se samozřejmě přeslechnout nedalo! Něco takového mě ovšem nemůže rozhodit. Že bych potom byl nervózní a nemohl hrát, to vůbec ne. Tyhle věci mě spíš rozesmívají.“

Na stará kolena se chce vracet do Sparty

Coby střídající žolík dal Kadlec minulý týden Liberci svůj pátý ligový gól v kariéře. „Je mi jedno, v jaké roli se na trávník dostanu. Hlavní je, že hraji, toho si vážím. Pochopitelně čím více, tím lépe, ale jsem vděčný za každou příležitost.“

Na Letné se rychle zabydlel. S odpovědí na hypotetickou otázku, zda se na sklonku kariéry bude ze zahraničí vracet do Sparty, nebo do Bohemky, neváhá ani na chvíli. „Určitě do Sparty, tady mi přece nic nechybí! Asi nemůžu říct, že jsem nějakým kovaným sparťanem, ale za tu dobu jsem si ke Spartě vztah logicky vybudoval. Jsem klubu vděčný za to, co pro mě dělá, a chci mu to splácet,“ slibuje Kadlec.

dos, Sport.cz

ČT sport 2:0 Ml. Boleslav - Jablonec 2:0   dohráno
20200921T18:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..