Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Liberecké fotbalisty povede i na jaře trenér Petřík

3. prosince 2009 13:47 - LIBEREC

Trenérem libereckých fotbalistů zůstane i v jarní části sezony Josef Petřík, který vedl tým po odvolaném Ladislavu Škorpilovi už v závěrečných dvou zápasech podzimní části. Ve čtvrtek o tom rozhodlo představenstvo klubu. ČTK to řekl mluvčí Slovanu Lukáš Váňa.

 

Radek Petrášek, ČTK

Čtyřiapadesátiletý Petřík, který v Liberci působil jako hlavní trenér už v letech 1997 a 1998 a pak pod Ještědem pracoval jako dlouholetý asistent, měl být po odchodu Škorpila jen dočasným hlavním trenérem, ale vedení klubu mu nyní dalo důvěru i na zbytek sezóny.

"Čeká nás hodně práce, protože s podzimem nemůžeme být spokojení," řekl Petřík pro klubovou internetovou televizi a připomněl postavení Liberce na desátém místě v lize, což neodpovídá předsezonním ambicím mužstva atakovat umístění zaručující start v evropských pohárech.

Podle zákulisních informací Petřík dostal přednost před dalšími dvěma kandidáty, o nichž představenstvo Slovanu také uvažovalo v souvislosti s angažováním. Jedním z nich prý byl Svatopluk Habanec, pod jehož vedením druholigové Ústí nad Labem směřuje do nejvyšší soutěže, a druhým pak Petr Rada, ještě na jaře trenér seniorské reprezentace.

Petřík si pochvaluje agresivitu svých svěřenců

Petřík vedl Liberec už v zápasech 15. a 16. ligového kola. Severočeši nejprve prohráli na Spartě 0:2, načež v podzimní derniéře zdolali Mladou Boleslav 3:0. "Hráči proti Boleslavi ukázali, že jsou schopni hrát agresivně a plnit to, co od nich chceme," uvedl Petřík.

Ten by také co nejrychleji měl rozhodnout o složení celého realizačního týmu. Trenérem brankářů by měl zůstat Milan Veselý, jména asistentů zatím potvrzena nejsou. Petřík po svém povýšení do pozice prvního trenéra spolupracoval s trenérem libereckého B týmu Petrem Myslivcem a koučem dorostu Jiřím Kaiserem, ale jestli oba u prvního mužstva zůstanou, to zatím není jasné.

"Začneme debatovat o tom, jestli by to tak mohlo fungovat i dál," řekl Petřík. Ten prý neplánuje ani zemětřesení v kádru, jehož dosavadní výkony zůstávají za očekáváním. "Máme celou řadu mladých talentů a musíme je ještě prověřit, než začneme přivádět nové hráče. Kluci by měli jít výkonnostně nahoru. Ale jednoho hotového hráče do sestavy bych přivítal rád," dodal Petřík.

ČTK

  Karviná - Olomouc dnes 14:30
20191208T14:30:00+0100
Karviná vs. Olomouc
Karviná vs. Olomouc
Karviná
Olomouc
  Budějovice - Příbram dnes 14:30
20191208T14:30:00+0100
Budějovice vs. Příbram
Budějovice vs. Příbram
Budějovice
Příbram
  Sparta - Ml.Boleslav dnes 17:00
20191208T17:00:00+0100
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta vs. Ml. Boleslav
Sparta
Ml. Boleslav

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..