Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Liberecké fotbalisty povede i na jaře trenér Petřík

3. prosince 2009 13:47 - LIBEREC

Trenérem libereckých fotbalistů zůstane i v jarní části sezony Josef Petřík, který vedl tým po odvolaném Ladislavu Škorpilovi už v závěrečných dvou zápasech podzimní části. Ve čtvrtek o tom rozhodlo představenstvo klubu. ČTK to řekl mluvčí Slovanu Lukáš Váňa.

 

Radek Petrášek, ČTK

Čtyřiapadesátiletý Petřík, který v Liberci působil jako hlavní trenér už v letech 1997 a 1998 a pak pod Ještědem pracoval jako dlouholetý asistent, měl být po odchodu Škorpila jen dočasným hlavním trenérem, ale vedení klubu mu nyní dalo důvěru i na zbytek sezóny.

"Čeká nás hodně práce, protože s podzimem nemůžeme být spokojení," řekl Petřík pro klubovou internetovou televizi a připomněl postavení Liberce na desátém místě v lize, což neodpovídá předsezonním ambicím mužstva atakovat umístění zaručující start v evropských pohárech.

Podle zákulisních informací Petřík dostal přednost před dalšími dvěma kandidáty, o nichž představenstvo Slovanu také uvažovalo v souvislosti s angažováním. Jedním z nich prý byl Svatopluk Habanec, pod jehož vedením druholigové Ústí nad Labem směřuje do nejvyšší soutěže, a druhým pak Petr Rada, ještě na jaře trenér seniorské reprezentace.

Petřík si pochvaluje agresivitu svých svěřenců

Petřík vedl Liberec už v zápasech 15. a 16. ligového kola. Severočeši nejprve prohráli na Spartě 0:2, načež v podzimní derniéře zdolali Mladou Boleslav 3:0. "Hráči proti Boleslavi ukázali, že jsou schopni hrát agresivně a plnit to, co od nich chceme," uvedl Petřík.

Ten by také co nejrychleji měl rozhodnout o složení celého realizačního týmu. Trenérem brankářů by měl zůstat Milan Veselý, jména asistentů zatím potvrzena nejsou. Petřík po svém povýšení do pozice prvního trenéra spolupracoval s trenérem libereckého B týmu Petrem Myslivcem a koučem dorostu Jiřím Kaiserem, ale jestli oba u prvního mužstva zůstanou, to zatím není jasné.

"Začneme debatovat o tom, jestli by to tak mohlo fungovat i dál," řekl Petřík. Ten prý neplánuje ani zemětřesení v kádru, jehož dosavadní výkony zůstávají za očekáváním. "Máme celou řadu mladých talentů a musíme je ještě prověřit, než začneme přivádět nové hráče. Kluci by měli jít výkonnostně nahoru. Ale jednoho hotového hráče do sestavy bych přivítal rád," dodal Petřík.

ČTK

ČT sport Ml. Boleslav - Bohemians 1905 dnes 20:00
20200704T20:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav vs. Bohemians 1905
Ml. Boleslav
Bohemians 1905

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..