Pražákům je hej! Teclův hattrick podtrhl šestigólovou smršť Slavie, také Klokani nadělovali

Sparta hodila v sobotu rukavici, kterou o den později její pražští rivalové zvedli. Nedělní program 1. kola fotbalové Fortuna ligy ozvláštnily dvě kanonády. České Budějovice schytaly od mistrovské Slavie debakl 0:6, Tecl si připsal hattrick! Bohemians se pak v Ďolíčku nepárali s Mladou Boleslaví a vyhráli hladce 4:0. Karviná remizovala s ostravským Baníkem 0:0, Jablonec porazil nováčka z Pardubic těsně 1:0.

Stanislav Tecl ze Slavie se raduje z hattricku.

Sešívaní vyhlásili útok na třetí mistrovský titul v řadě. A vykročili za ním víc než rázně! Vstoupili do nové sezony drtivým vítězstvím 6:0 v Českých Budějovicích.

Slavia již v 5. minutě vedla o dva góly, Jihočeši se hroutili a během celého utkání nebyli schopní na vývoj zápasu reagovat. Útočník Stanislav Tecl si připsal hattrick, takže hned za premiéru vyrovnal svou střeleckou bilanci z minulé sezony.

Vydařený víkend pražského tria, jemuž patří první tři příčky tabulky, podtrhli Bohemians 1905. Jejich duel s Mladou Boleslaví byl reprízou finále nadstavbové skupiny o Evropu z minulé sezony. Klokanům vyšla pomsta dokonale, v každém z poločasů vstřelili dva góly a do ligy vstoupili parádně.

Vítěz druhé ligy Pardubice se v premiéře mezi elitou předvedl v Jablonci. V Pardubicích se první liga naposledy hrála v sezoně 1968/69, současný klub ale vznikl až v roce 2008. Východočeši chtěli napravit dojem poté, co před pár dny v domácím poháru ostudně vypadli s divizním Kolínem.

Cíl ovšem nenaplnili. Hodinu sice drželi bezbrankové skóre, střídající Robert Hrubý pak ovšem zajistil favoritovi tři body.

Karviná narazila ve slezském derby na Ostravu. Baník zahajuje éru bez Milana Baroše a moc se nevytáhl. V derby gól nepadl.