Trenér Soukup si ve Slovácku vyzkouší roli sportovního ředitele

5. ledna 2010 15:36 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalový trenér Miroslav Soukup, který dovedl v roce 2007 českou dvacítku ke stříbrným medailím z mistrovství světa, převzal od začátku ledna funkci sportovního ředitele a šéftrenéra prvoligového Slovácka. Čtyřiačtyřicetiletý kouč naposledy vedl reprezentaci Egypta do 20 let a jeho mise vyvrcholila startem na podzimním mistrovství světa.

Po návratu ze zahraničního angažmá obdržel Soukup tři nabídky. Jednu z druholigového klubu, druhou ze svazu a třetí ze Slovácka. "Poslední nabídla byla nejkonkrétnější. Vzal jsem ji i z důvodu, že jsem znal trenéra Mazuru a věděl jsem, s kým budu spolupracovat," uvedl na úterní tiskové konferenci Soukup.

V nové funkci chce využít své dosavadní zkušenosti. "Mám sice odtrénováno osmdesát reprezentačních zápasů, ale ani jeden ligový," dodal Soukup, jenž působil v roli šéftrenéra a manažera zatím jeden rok: na přelomu tisíciletí spolupracoval v Českých Budějovicích s trenérem Jiřím Kotrbou a následně byl jeho asistentem v Brně. V Egyptě se vedle trénování musel starat i o zajišťování soustředění a další manažerské práce.

V roli šéftrenéra má Soukup ve Slovácku pod sebou 33 trenérů a asistentů. Podle jeho slov se nejedná o snadný úkol. "Pracovních oblastí je spousta. Každým dnem přicházejí nové věci. Láká mě, že mám možnost naplňovat strategii klubu do finální podoby. Mění se trenéři i funkce, strategie však zůstává," tvrdí Soukup.

V úterý podstoupil dvouhodinové jednání s trenéry dorostu a juniorky. Ve středu odjíždí na soustředění prvoligového týmu do Velkých Losin, kam přiveze na zkoušku čtyři makedonské fotbalisty. "Měli by prokázat v průběhu dvou týdnů své kvality. Máme ucelené informace, chybí nám u nich ale kvalitnější skautink. Všichni se představí v zápasech Tipsport ligy. Máme ještě jednoho až dva hráče v hledáčku z české nejvyšší soutěže, zatím ale probíhají jednání na úrovni klubů," dodal Soukup

V budoucnu nevylučuje návrat na lavičku. "Role sportovního ředitele je nová a nezvyklá. Cítím se jako trenér a přijde čas, kdy mi bude hřiště chybět. Nemáme u nás ale zažit model trenéra a současně manažera, který je běžný například v Anglii. Proto jsem rád, že si mohu tuto pozici vyzkoušet a proniknout do manažerského prostoru," nastínil Soukup výhody své nové funkce.

ČTK

O2 Sport 1:0 Jablonec - Sparta 1:0 dohráno
20210414T18:00:00+0200
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta
O2 Sport 2:0 Plzeň - Zlín 2:0 dohráno
20210414T16:00:00+0200
Plzeň vs. Zlín
Plzeň vs. Zlín
Plzeň
Zlín

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..