Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Trpišovský: Rezignujeme na soukromý život, vše podřizujeme Evropě. Výkon se mi tentokrát nelíbil

30. srpna 2020 10:20 - Praha

Šest gólů z úvodní krasojízdy v Českých Budějovicích zredukovali na polovinu, nicméně cíl splnili. Fotbalisté mistrovské Slavie po výhře nad Příbramí (3:0) jistě drží první příčku tabulky a během reprezentační přestávky mohou spřádat plány na play off Ligy mistrů, stěžejní událost začátku sezony. Mužstvo už kvůli ní najelo na přísnou izolaci. „Rezignovali jsme v podstatě na soukromý život,“ poznamenává trenér Jindřich Trpišovský.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nebudou každý zápas dávat šest gólů jako v ligové premiéře. Příbram nachytali dvakrát v úvodu duelu, pak průběh kontrolovali a skóre uzavřel až brankář Kolář z penalty.

„S předvedeným výkonem tentokrát nejsem moc spokojený. Dobře jsme do utkání vstoupili, dali rychlý gól a dvacet minut hráli velmi dobře. Pak jsme ztratili tempo a hráli pomalu. Mrzí mě, že jsme nepokračovali tak, jak jsme hráli na začátku," hodnotí trenér Jindřich Trpišovský.

Mužstvo může nicméně bez ztráty kytičky směřovat k play off Ligy mistrů. Vzhledem k současné pandemické situaci jsou sešívaní v přísné izolaci.

Dodržují přísný protokol

„Jsme bohužel v dost velké izolaci. Zasahuje to i běžný život, nebo třeba kontakt s fanoušky po zápase. Chceme ale udělat maximum, abychom se nákaze vyhnuli. Vidíme, co se děje po celé Evropě," poukazuje kouč.

„Máme teď dobrou formu, před sebou důležité zápasy a nechceme, aby se někdo nakazil. Protokol, který dodržujeme, je dost přísný. Pohybujeme se v podstatě jen tady v hermeticky uzavřených prostorech, kam se dostanou jen otestovaní lidé," líčí Trpišovský, jak se členové týmu pohybují pouze v Edenu.

Gólman Kolář má víc gólů než král střelců! Za rekordmanem Jánošem ale zaostává

„Jezdíme jen domů, rezignovali jsme v podstatě na soukromý život. Jsme jen v práci nebo doma. Mě se to týkalo i dříve, teď už vědí, jaké to je, i hráči. Dáváme si dobrý pozor, nechceme to nikdo dostat. Hráč, který se nakazil na soustředění, se z toho opakovaně nemůže dostat. Je to pro nás v podstatě to nejmenší, co můžeme obětovat," vysvětluje trenér.

Kouč hltá případné soupeře

V týdnu získali slávisté výhodu nasazení před losem play off, což by je mělo o hodný krok přiblížit k návratu do hlavní soutěže Ligy mistrů po loňském postupu.

Osud jde Slavii na ruku! Sešívaní budou nasazeni, mohou narazit i na Kangu

„Viděl jsem hodně zápasů, v úterý čtyři za sebou. Koukal jsem na Kluž, na Razgrad. Jsme nasazení, což je papírově určitě lepší, ale nechci moc předjímat. Uvidíme po losu. Zatím si získáváme přehled o všech možných soupeřích," předesílá Trpišovský.

„Je výhoda být nasazený, všichni víme, které týmy nám hrozily. Ale nelze nikoho podceňovat, zvlášť v situaci, která je. Někdo hraje, někdo ne, každý je na tom jinak. Ferencváros vyřadil Celtic, hrál velice dobře, Brest se prokousal přes Astanu, Midtjylland hrál skvěle v Razgradu. Uvidíme, jsou tam pořád velice silné týmy," upozorňuje kouč sešívaných.

dos, Sport.cz

  1:3 Příbram - Sparta 1:3   dohráno
20200927T18:00:00+0200
Příbram vs. Sparta
Příbram vs. Sparta
Příbram
Sparta
  4:1 Jablonec - Opava 4:1   dohráno
20200927T15:30:00+0200
Jablonec vs. Opava
Jablonec vs. Opava
Jablonec
Opava
  3:0 Pardubice - Liberec 3:0   dohráno
20200927T15:30:00+0200
Pardubice vs. Liberec
Pardubice vs. Liberec
Pardubice
Liberec
  4:1 Plzeň - Brno 4:1   dohráno
20200927T15:30:00+0200
Plzeň vs. Brno
Plzeň vs. Brno
Plzeň
Brno

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..