Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Pět procent pro hosty. Fotbaloví fanoušci mohou obnovit výjezdy

8. září 2020 17:26 - Praha

Fandění bez výjezdů na venkovní zápasy? Pro některé příznivce nepředstavitelné. Nyní dochází k mírnému posunu. Na fotbalové zápasy v České republice ode dneška oficiálně mohou i fanoušci hostujících týmů. Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí dvě nejvyšší soutěže, oznámila, že domácí kluby v rámci dalšího uvolnění opatření proti šíření koronaviru musejí soupeřovým příznivcům poskytnout nejméně pět procent z aktuálně povolené kapacity stadionu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Díky upravenému znění Mimořádného opatření bude za splnění stanovených podmínek možné obsadit i více než polovinu kapacity fotbalových stadionů.

Kluby mohou od září, tedy počínaje třetím kolem první i druhé ligy, navýšit počet diváků na svých utkáních. Celková maximální kapacita na utkáních čítá vždy 1000 osob + 50 % zbývající celkové kapacity stadionu. V jednom sektoru však může být maximálně 1000 lidí, diváci musejí být rovnoměrně rozmístěni a sektory musejí mít samostatný vchod.

Dojde i na další fanoušky. Od září mohou kluby naplnit více než polovinu kapacity stadionů

Hostující příznivci zatím na zápasy mohli jen v případě dohody mezi danými kluby. Nyní však bylo pravidlo o jejich kvótě zaneseno i do manuálu, který obsahuje regule pro organizaci utkání, tréninkovou činnost a další záležitosti s ohledem na omezení šíření koronaviru.

Nové mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví ze začátku měsíce znamená pro kluby velkou úlevu. „Díky novému nařízení se klubům výrazně uvolní ruce a na fotbal bude moci přijít více fanoušků, což nás samozřejmě velmi těší. Velmi důležitý krok pro fotbal i celý profesionální sport," kvituje Dušan Svoboda, předseda Ligové fotbalové asociace.

dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..