Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Pospěch nezaplatil pokutu, v Brně dostal padáka

28. dubna 2010 09:41 - BRNO

Vedení prvoligového FC Brno ukončilo smlouvu s útočníkem Zbyňkem Pospěchem. Důvodem je trest od disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu, která už v listopadu hráči zastavila činnost za nezaplacení smluvní pokuty ve výši sto tisíc eur.

Částku požaduje hráčův agent Ondřej Chovanec, podle nějž přestoupil v roce 2008 Pospěch bez jeho vědomí z norského Odd Grenland do Artmedie Bratislava.

"Pospěch nemohl plnit povinnosti profesionálního fotbalisty. To znamená, že nemohl hrát zápasy. Proto jsme mu ukončili smlouvu," řekl sportovní ředitel FC Brno Karel Večeřa.

Sedmadvacetiletý Pospěch přišel do Brna v zimě 2009, v brněnském dresu ale odehrál pouze sedm zápasů. Naposledy více než před rokem proti Žižkovu. Před touto sezónou odešel na hostování do Opavy, od zastavení činnosti se v zimě připravoval s juniorkou Brna a nyní trénuje pouze individuálně.

"Kupujeme fotbalisty, aby hráli. Čekali jsme, co vyřeší disciplinární komise. Neměli bychom problém, kdyby zaplatil. Jenže činnost povolenou nemá a stát může klidně ještě dva roky," doplnil Večeřa.

Případ se táhne půl roku 

Případ se táhne téměř půl roku a rozřešení stále nepadlo. Pospěch se obrátil na Odvolací a revizní komisi a na její výzvu výkonný výbor vrátil kauzu Arbitrážní komisi, která může na základě nových skutečností trest zrušit, nebo potvrdit. Disciplinární komise nyní zve na zasedání Chovance, zda neporušil směrnice agenta.

"Už několikrát jsem si myslel, že je vše hotové. Buď ovšem verdikt dopadl příznivě pro opačnou stranu, nebo případ odročili. Doufám, že do konce týdne vyřknou definitivní rozhodnutí v můj prospěch," uvedl Pospěch.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..