Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Rozhodnuto: V Edenu bude vedle Slavie hrát i vršovická Bohemka

3. května 2010 16:20 - PRAHA

Minimálně v nejbližších pěti letech budou hrát své domácí zápasy fotbalisté Bohemians 1905 v Edenu. Tedy na stadiónu, který si ke svým domácím utkáním pronajímá i jejich konkurenční prvoligový klub Slavia. „Pro nikoho to není lehká situace, ale život klubu tím nekončí,“ řekl pro klubový web ředitel Bohemky Lukáš Přibyl, který potvrdil stěhování z Ďolíčku do Synot Tip Arény.

„Po zvážení všech alternativ o tom rozhodla většina akcionářů klubu. V současné době se nenašel nikdo, kdo by byl ochoten Ďolíček a provoz klubu na tomto stadiónu dlouhodobě financovat,“ řekl Přibyl. „Pro nikoho to není lehká situace, ale život klubu tím nekončí. Bohemka se musí stabilizovat po finanční stránce a tím se nadechnout k budoucnosti,“ dodal.

Nájemní smlouva v Edenu je tak podepsána na nejkratší možnou dobu. V Synot Tip Aréně, jak zní oficiální jméno tamního stánku, by mělo během podzimu vyrůst takové zázemí, které bude naplňovat představy obou vršovických týmů.

Nepřijmený krok

„Nyní se budou řešit technické parametry nájemní smlouvy, to znamená veškeré podmínky související s hraním zápasů, podmínky pro fanoušky a podobně, “ přiblížil chod nejbližších dnů Přibyl s tím, že v současném Ďolíčku zůstane zázemí klubu i po posledním odehraném domácím duelu proti Kladnu, který je na programu tuto sobotu.

„Pro každého z nás je to velmi nepříjemný krok, protože Ďolíček je i přes všechny technické výhrady jedinečným stadiónem. V tuto chvíli je však na prvním místě přežití klubu, a proto akcionáři zvolili tuto cestu. Přestože vůle akcionářů nebyla jednohlasná, většina z nich se především z ekonomických důvodů přiklonila k „variantě Synot Tip arena“.  Klub má více než stoletou historii a věřím, že ani teď fanoušci na Bohemku nezanevřou. Už jen proto, aby toto řešení nebylo řešením na dlouhá léta,“ dodal ředitel Bohemians 1905.

mv, Sport.cz

  Jablonec - Baník dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Jablonec vs. Baník
Jablonec vs. Baník
Jablonec
Baník
  Slavia - Sparta dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Slavia vs. Sparta
Slavia vs. Sparta
Slavia
Sparta
  Plzeň - Liberec dnes 18:00
20200708T18:00:00+0200
Plzeň vs. Liberec
Plzeň vs. Liberec
Plzeň
Liberec

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..