Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jablonecký Pavlík: S rozpočtem Sparty bychom měli titul taky

17. května 2010 14:48

Všechny prvoligové fotbalové týmy až na dva již nastoupily řádnou dovolenou. Po sobotním posledním 30. kole si na ni však ještě musí počkat výběry Jablonce a plzeňské Viktorie, které čeká v úterý na Letné finále Ondrášovka Cupu. Zatímco Severočeši si účast v pohárové Evropě již zajistili konečnou druhou příčkou v lize, Plzeňští ještě stojí před bránou do Evropy. „Samozřejmě, že chceme uspět i v domácím poháru,“ řekl jablonecký Petr Pavlík.

 

Jan Handrejch, Právo

S Jabloncem jste dosáhli na historicky nejlepší umístění, když jste díky zaváhání Ostravy v Příbrami obsadili konečnou druhou příčku. Čekají vás tedy asi bujaré oslavy...

Oslavy samozřejmě přijdou. Počítáme s nimi ale až po úterním finálovém zápase domácího poháru. Manželce jsem už říkal, že jestli se dostaneme do pohárů, tak budu týden nezvěstný. Už s tím počítá.

Není to tedy tak, že byste se spokojili už s druhým místem v lize? Kdybyste s Plzní ve finále prohráli, čtvrté Teplice by se do evropských pohárů nedostaly. A právě ty vám v případě zisku bodu či bodů na Spartě mohly dopomoct k mistrovskému titulu...

To neřešíme. Jak říkám, čeká nás finále, v němž určitě budeme chtít uspět.

Když se vrátíme ještě k utkání Teplic na Letné, co tomu říkáte, že se Sparta v boji o titul klepala do posledních okamžiků závěrečného duelu ligového kola?

Takový velkoklub jako Sparta by si měl už dávno v předstihu zajistit titul a ne o něm rozhodnout až gólem ve druhém poločase posledního ligového zápasu.

Překvapilo vás tedy, že jste na dálku v boji o titul se Spartou měli k pozici šampióna tak blízko...

Taky bychom měli titul, kdybychom hráli s takovým rozpočtem jako má Sparta.

Ani vy jste to však v závěrečném duelu proti Českým Budějovicím neměli jednoduché, i když jste nakonec slavili výhru 2:0.

Věděli jsme, že to nebude snadný zápas. Ukázali jsme ale, že máme hodně silný tým.

mv, Sport.cz

  Slavia - Teplice dnes 20:00
20200918T20:00:00+0200
Slavia vs. Teplice
Slavia vs. Teplice
Slavia
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..