Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Plzeň začne v květnu s přestavbou fotbalového stadiónu

18. ledna 2011 16:07 - PLZEŇ

Přestavba městského fotbalového stadiónu v Plzni ve Štruncových sadech začne v květnu. Město na ni letos vyčlení 195 miliónů korun. Rekonstrukce bude rozložena do tří let a vyžádá si celkem 357 miliónů korun. Model financování, který v úterý projednali radní, musí ještě schválit zastupitelé 27. ledna.

 

Petr Eret, ČTK

"Z rozpočtu jsme vyčlenili částku přes 71 miliónů korun, 24 miliónů nám pokryjí finance ze zlepšených příjmů z daní města a obvodů a 100 miliónů korun získáme zvýšením příjmů z dividendy Plzeňské teplárenské," řekl ČTK ekonomický náměstek primátora Martin Zrzavecký. V rozpočtu jsou podle něj také peníze na stavbu atletického areálu, který se přesune ze Štruncových sadů na okraj města do Skvrňan.

"Pokud rozpočtové změny schválí zastupitelstvo, začne se ihned s vypsáním tendru na dodavatele stavby," uvedl náměstek. Do konce ledna bude hotová dokumentace pro stavební povolení. Radnice nechá nejprve odstranit zemní valy, na nichž jsou nefunkční tribuny. "Pak začne samotná rekonstrukce stadionu, posunutí trávníku a výstavba nových tribun," uvedl technický náměstek primátora Petr Rund.

Stadión, na které hraje současný lídr první ligy, nesplňuje podmínky pro pořádání zápasů evropských pohárů. Po technické stránce nevyhovuje ani podmínkám projektu Českomoravského fotbalového svazu Ligové stadióny 2012.

Kvůli přestavbě areálu řeší město ještě přesun aktivit atletického klubu. Jeho nový areál vznikne ve Skvrňanech na pozemcích u učiliště. V první etapě se postaví dráha pro atlety. Příští rok město počítá se stavbou tribuny, rozběhové dráhy se zakrytím a parkoviště. Náklady na výstavbu se pohybují okolo 67 miliónů korun.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..