Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Plzeňští fotbalisté letí do Španělska na turnaj i tvrdě trénovat

26. ledna 2011 12:27 - PLZEŇ

Nejen účast na turnaji Copa del Sol, ale také řada dnů naplněných dalšími tvrdými tréninky čekají plzeňské fotbalisty, kteří se ve čtvrtek vydají na herní soustředění ve Španělsku. Trenér Pavel Vrba nakonec selekci v kádru neudělal, bere s sebou 21 hráčů do pole a tři gólmany.

 

Petr Horník, Právo

Ligový lídr už má poměrně jasno, jak bude vypadat soupiska pro jaro, během nějž se budou Západočeši snažit udržet vedoucí pozici. "Ze stávajícího kádru neodletí pouze Jakub Dvořák, ale v jeho případě to je kvůli zdravotním problémům. Na dalším soustředění na Kypru už chybět nemusí," uvedl plzeňský kouč před odletem.

Ve Španělsku se jeho svěřencům po nabírání kondice trochu uleví, ale ne zcela. "Přichází období, kdy se budeme již více věnovat míči, hře a různým taktickým nácvikům. Hned ve čtvrtek už plánujeme první trénink, v pátek dva a v sobotu nastoupíme k prvnímu zápasu proti Doněcku," naznačil Vrba, že ani v příštích dnech si jeho svěřenci moc neodpočinou.

V úterý hráči dvakrát trénovali, ve středu mají volno a ve čtvrtek ráno vyrazí na mnichovské letiště. Fotbalisté se už nemohou dočkat, až umělou trávu vymění za přírodní hřiště. "Určitě je to příjemné zpestření, už se na to těšíme. Kvalitní soupeři, přírodní tráva a ještě k tomu podstatně lepší povětrnostní podmínky," liboval si brankář Roman Pavlík.

Také kapitán Pavel Horváth se na Španělsko těší. "Ten zdejší sníh všichni rádi vyměníme za přijatelnější podmínky, navíc já umělku nemám rád. Výsledky však nebudou až tak směrodatné, je podstatné odehrát zápasy s kvalitními soupeři," řekl zkušený záložník.

Plzeň vstoupí do turnaje v sobotu proti Šachtaru Doněck, další soupeře pozná až podle vývoje v turnaji.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..