Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Marko má Spartu za pevné mužstvo, které se nikdy nevzdává

28. února 2011 14:54

Pondělní zápas 18. kola Gambrinus ligy se Spartou bude pro trenéra Karola Marka první, v němž Baník povede v domácím prostředí na Bazalech. Svým hráčům věří, přeje jim podporu plného stadiónu a o Spartě mluví jako o pevném mužstvu, které se nikdy nevzdává.

 

Jaroslav Podhorský, ČTK

Sparta přišla v zimě o dva pilíře své sestavy útočníka Wilfrieda a záložníka Kucku. Máte dostatek informací, jak je nahradila, jakým způsobem hraje bez nich?

Ano, mám. Především je zbytečné, aby my, její soupeř, jsme přemýšleli kdo v týmu je a kdo není. Sparta má velice široký kádr kvalitních hráčů a ty dva, co odešli, nahradí. Charakter mužstva zůstal. Je v něm pořád to sparťanské nikdy se nevzdávat. Nehraje možná tak pěkně jako Plzeň, ale je to pevné mužstvo. Poněkud se změnilo jen rozestavení hráčů na 4 – 1 – 4 – 1. Obrana je stejná a vepředu je stále věž.

Je výhodou Baníku, že na Bazalech nemohou nastoupit potrestaní útočníci Kadlec a Pekhart?

Není to výhoda, protože i tak má Sparta v útoku obrovskou kvalitu. Na hrotu Kweukeho a nasadit může Keriče, který v Liberci platil za velice obávaného a střelecky disponovaného útočníka.

Jak se mění s blížícím se utkáním atmosféra v kabině Baníku?

Hráči jsou nabuzeni, těší se. Zdá se mi, že až moc, musím je brzdit. Věřím jim, z jejich zimní přípravy mám velmi dobrý pocit a v utkáních na mne mužstvo udělalo dobrý dojem. Ale jestli to jsou jenom dojmy, anebo fakta, ukáže samozřejmě až liga.

V ligovém utkání povedete Baník poprvé na Bazalech. Těšíte se, anebo spíše ve vás převládají obavy, protože se proti vám postaví soupeř z nejtěžších?

Těším se, to je jisté. Byl bych šťastný, kdyby stadión byl plný. Byla by to odměna hráčům za práci v přípravě. Zaslouží si ji.

Budete mít k dispozici všechny hráče z kádru, anebo některý má zdravotní problémy?

S virózou bojuje útočník Vrťo, drobné šrámy má levý obránce Šmejkal. Ostatní jsou fit.

Vladimír Kolář, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..