Sparta - Příbram 1:0Kweukeho série skončila, Sparta však i bez Řepky náskok Plzně stáhla

57. Zeman 1 : 0

Kanonýr Kweuke, který se trefil v šesti předchozích zápasech, tentokrát neskóroval, takže jeho série skončila. Jinak však z domácího zápasu s Příbramí fotbalisté Sparty vytěžili to, co potřebovali. Díky gólu záložníka Zemana vyhráli 1:0 a před šlágrem jara stáhli náskok vedoucí Plzně na dva body. V utkání šetřili kapitána Řepku, jemuž hrozil trest za případnou čtvrtou žlutou kartu.

Příbramský Jakub Štochl (vpravo) se snaží zastavit Léonarda Kweukeho ze Sparty.

Příbram na Letné ještě nikdy nevyhrála, za posledních sedm let tady však dokázala hned třikrát aspoň remizovat. Naposledy loni 1:1 v jarní premiéře.

Překvapením byla sestava domácích. Kapitán Řepka, jenž na podzim nasbíral tři žluté karty, zůstal z preventivních důvodů tentokrát jen na lavičce. Fanoušci domácích se tak nemuseli obávat, že kápo týmu pro nějaký ten svůj „blikanec“ přijde o šlágr jara v Plzni...

Sparta potřebovala stáhnout náskok lídra tabulky na dva body. V úvodu zápasu se však tvářila, jako by se Příbram měla porazit sama. Pár standardek, dvě Pamičovy střely vysoko nad, to bylo tak všechno. Až po 20. minutě přišel krátkodobý tlak domácích, Brabec však dělovkou po rohu branku opět netrefil. Pamič pálil do třetice přesněji, ale brankář Hruška byl pozorný. Před přestávkou vystrčila růžky i Příbram a Klesa dvakrát zahrozil.

Také druhý poločas začal favorit lopotně a z tribun už se pomalu začal ozývat pískot. Domácím kynula naděje hlavně při akcích Kušníra. Nejdříve to zkusil ofenzivní pravý obránce sám a z úhlu Hrušku neprostřelil. Podruhé tedy raději odcentroval, Kweuke protlačil ve vápně míč na Zemana a ten tvrdou střelou zblízka přece jen otevřel skóre.

Když už Kweuke nemohl skórovat sám, naservíroval druhý gól Sionkovi. Ten však sám proti Hruškovi branku netrefil a pojistku na tři body odmítl. Štěstí se nakonec mohlo usmát i na Kweukeho. Také on běžel na gólmana sám, Hruška však včasným vyběhnutím jeho šanci zmařil. V 90. minutě tak hostující Wágner mohl stejně jako loni obrat Spartu o vítězství, brankář Blažek však upachtěnou výhru uhájil...

Sparta Praha - 1. FK Příbram 1:0 (0:0)
Branka: 57. Zeman. Rozhodčí: Bílek - Dobrovolný, Marek. ŽK: Abena - Videgla, M. Štochl. Diváci: 9882.
Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Zápotočný, Pamič - Abena - Kerič (69. Sionko), Vacek, Matějovský, Zeman (74. Podaný) - Kweuke. Trenér: Hašek.
Příbram: Hruška - Ricka, Nohýnek, J. Štochl, Koukal - Tarczal - Klesa, Videgla (73. Wágner), T. Pilík, M. Štochl - Huňa (83. P. Pilík). Trenér: Nádvorník.