Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Afričané dál ničí sešívané, Kweuke podřízl krk Slavii letos již podruhé

12. dubna 2011 07:12 - PRAHA

Je toho hodně, v čem má fotbalová Sparta v poslední době navrch nad Slavií. Kvalita útočníků k těmto trumfům jednoznačně patří, zvláště těch afrických. Poslední dvě ligová derby v Edenu rozhodl Bony Wilfried a po jeho odchodu do Nizozemska převzal štafetu Léonard Kweuke. Kamerunský kanonýr dal v pondělí večer červenobílým hned dva góly, takže udržel obhájce ve hře o mistrovský titul.

 

Michal Doležal, ČTK

Z Prahy do Arnhemu letěla velká zpráva. „V derby jsem tě zastoupil, dal jsem Slavii dva góly a vyhráli jsme 2:0,“ hlásil Léonard Kweuke svému bývalému parťákovi Bony Wilfriedovi. „Pořád jsme ve spojení, Bonymu jsem volal třeba hned po utkání v Ostravě, kde jsem také dával dva góly.“

Ještě na podzim si po derby užívali spolu. Tím spíše, že právě Wilfried vstřelil vítězný gól na 2:1 a rozhodl druhé ligové derby v Edenu v řadě. „Měli jsme velkou radost, jak to dopadlo. Po zápase jsme slavili u Bonyho v bytě, kde jsme měli nějaké jídlo a pití,“ vzpomíná Kweuke.

Pivo nepije. Když se něco slaví, dává si vodku s džusem nebo s Red Bullem. A stejný drink si mohl namíchat i v pondělní noci. Dvěma góly se posunul na devět ligových tref, na Wilfrieda mu chybí už jen jedna. A na nového spoluhráče Tomáše Pekharta, který tabulku střelců vede, čtyři... „Je důležité, abych dával góly pravidelně a pomáhal týmu. To je cennější, než abych myslel na tabulku střelců,“ ujišťuje Kweuke.

Léonard Kweuke ze Sparty (vlevo) si kryje míč před Vitalijem Trubilou ze Slavie.Léonard Kweuke ze Sparty (vlevo) si kryje míč před Vitalijem Trubilou ze Slavie.foto: ČTK/Michal Doležal

Za derby v hale musel zaplatit pokutu

Slavii letos paradoxně „podřízl“ již podruhé. Když se trefil v derby na lednovém halovém turnaji, slavil tak, že si směrem ke slávistickým fanouškům a lavičce přejížděl rukou pod krkem. Musel pak napochodovat před disciplinárku a ta mu za tato gesta dala pokutu dvacet tisíc korun.

V pondělí večer už červenobílé sejmul čistě fotbalově, svými brankami. A to neměl daleko k hattricku. „Jsem šťastný jako každý, kdo dá v tak důležitém utkání dva góly. Ale už jsem myslím sehrál lepší zápasy, ve druhém poločase jsem cítil únavu,“ líčil střelec.

Pořád ještě doufá, že Plzeň ztratí nějaké body a Sparta dostane šanci obhájit titul. Pak by mohl být blíže naplnění svého snu, získat angažmá v Anglii. „Mám rád Manchester United, ale dobře vím, že prosadit se do takového top klubu je strašně těžké. Proto bych byl spokojen i v menším týmu. Teď jsem ve Spartě, ale jednou bych se do Anglie rád dostal,“ touží Kweuke.

dos, zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..