Potkávám známé, ale jde mi hlavně o dobré výsledky, říká Kozel o zápasech na severu

29. září 2011 13:01 - JABLONEC

Zajímavý fotbalový týden prožívá trenér pražské Dukly Luboš Kozel. Se svým týmem z Julisky absolvuje během pár dní dva soutěžní zápasy na půdě klubů, v nichž před několika lety sám trenérsky působil. Tedy v Jablonci a v Liberci. „Potkávám se s lidmi, s nimiž jsem spolupracoval, ale jde mi hlavně o to, abychom se na severu Čech prezentovali dobrými výsledky,“ říkal Kozel pro Sport.cz. po jabloneckém pohárovém duelu.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Kozel začal svou trenérskou kariéru v I. lize na podzim 2007 na jablonecké lavičce, kde ale vydržel v roli hlavního kouče jen devět zápasů. Poté se rázem přesunul do Liberce, kde se stal  jedním z asistentů uznávaného trenéra Ladislava Škorpila. Od Ještědu zamířil do Dukly, kterou z postu prvního trenéra přivedl do nejvyšší soutěže. A díky účinkování Pražanů v Ondrášovka Cupu a v první lize se Kozlovi naskýtá i šance poměřit se se svými bývalými kluby.

V pohárovém duelu v Jablonci ale nenastoupila Dukla kompletní. „Už v sobotu hrajeme ligu, proto jsme nechali odpočinout některé klíčové hráče. Například Hanouska, Gedeona, Vorla, Malého, brankáře T. Radu. Berger šel na hřiště až v závěru. I bez nich jsme ale v Jablonci nepropadli, byť porážka 0:1 mrzí, jelikož jsme nevstřelili branku. V poslední minutě jsme mohli vyrovnat, kdybychom lépe vyřešili gólovou situaci,“ líčil Kozel, který přijel do Jablonce s Duklou vůbec poprvé.

„Ale byl jsem tady už jako liberecký asistent, takže to neberu jako výjimečnost. Ale je pravda, že mezi rolí asistenta a hlavního trenéra je rozdíl,“ svěřil se trenér Pražanů.

„Jeho“ Dukla po střetu s druhým týmem ligové tabulky Jabloncem v poháru hraje v lize se třetím Libercem. „To jsou prověrky jako hrom. Ale tomu se nevyhneme, když takhle rozhodl pohárový a ligový los,“ prohodil Kozel.

Jak se těší do Liberce? „Mužstvo Slovanu znám. Z Liberce jsem pryč necelé dva roky, a to není ve fotbale zase tak dlouhá doba na převratné změny. Ale mám respekt z toho, že Liberec je asi kvalitnější, než při mém působení. Tehdy tam ještě nebyli Jirka Štajner, Breznaník ani oba exbrněnští útočníci Rabušic a Šural. Tahle čtveřice dodává Slovanu velkou sílu v ofenzivě, na což se musíme připravit,“ dodal trenér Dukly.

Josef Pešout, Sport.cz

O2 Sport 1:0 Jablonec - Sparta 1:0 dohráno
20210414T18:00:00+0200
Jablonec vs. Sparta
Jablonec vs. Sparta
Jablonec
Sparta
O2 Sport 2:0 Plzeň - Zlín 2:0 dohráno
20210414T16:00:00+0200
Plzeň vs. Zlín
Plzeň vs. Zlín
Plzeň
Zlín

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..