Jablonec třemi góly otočil utkání proti Plzni! Olomouc nevyužila šanci předehnat Spartu

dos, pbSport.cz

Pohárový podzim skončil, ne tak domácí soutěž. Sobotní program 11. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl hned šest zápasů. Fotbalisté Českých Budějovic remizovali s Karvinou 1:1, utkání mezi Opavou a Mladou Boleslaví také vítěze nepřineslo a skončilo 2:2. Příbram se odpoutala od posledního místa tabulky díky výhře 1:0 nad Zlínem. Teplice remizovaly s Olomoucí 1:1 a v souboji nováčků zvítězily Pardubice 2:1 nad Brnem. Jablonec hostil Plzeň. Domácí prohrávali 0:2, utkání ale otočili a nakonec zvítězili 3:2.

Hráči Jablonce se radují z gólu v utkání 11. kola první fotbalové ligy proti Plzni.

Opava má několik nakažených, přesto hrála. Na hřišti posledního celku tabulky měl na lavičce Mladé Boleslavi obnovenou premiéru bývalý reprezentační kouč Karel Jarolím, jenž už Středočechy v minulosti trénoval. Duel skončil remízou 2:2.

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali s Karvinou 1:1. Hosty dostal v prvním poločase do vedení Kristi Qose, za domácí srovnal po přestávce Patrik Brandner.

Příbramští fotbalisté porazili Zlín 1:0, sérii bez porážky natáhli na čtyři zápasy a opustili poslední místo v tabulce.

Brankář Zlína Stanislav Dostál pomáhá otřesenému Radkovi Voltrovi z Příbrami.

Teplice v druhém utkání pod trenérem Radimem Kučerou hostily jeho bývalý klub Olomouc. Hanáci se mohli v případě výhry posunout před druhou Spartu. Olomouc šla do vedení už v 3. minutě brankou Yunise. Po poločase ale Teplice srovnaly gólem Mareše. Duel tak skonči remízou 1:1.

Pardubice se představily v domácím azylu v Ďolíčku proti Brnu. Šlo o souboj nováčků, kteří se v první lize ještě neutkali. Vítězně ze vzájemného měření sil vyšli domácí fotbalisté, kteří po brankách Tischlera a Hufa zvítězili 2:1.

Jablonec vyhrál tři kola po sobě a do šlágru s Plzní šel z lepšího postavení než pátá Viktoria. Svěřenci Adriana Guľy vstoupili do utkání dobře a po poločase vedli 2:0. V druhém dějství ale přišla gólová smršť domácích a Plzeň vyšla nakonec bodově naprázdno po prohře 2:3.