Jablonec třemi góly otočil utkání proti Plzni! Olomouc nevyužila šanci předehnat Spartu

12. prosince 2020 13:37 - Praha
(Aktualizováno: 12. prosince 2020 21:08)

Pohárový podzim skončil, ne tak domácí soutěž. Sobotní program 11. kola fotbalové Fortuna ligy nabídl hned šest zápasů. Fotbalisté Českých Budějovic remizovali s Karvinou 1:1, utkání mezi Opavou a Mladou Boleslaví také vítěze nepřineslo a skončilo 2:2. Příbram se odpoutala od posledního místa tabulky díky výhře 1:0 nad Zlínem. Teplice remizovaly s Olomoucí 1:1 a v souboji nováčků zvítězily Pardubice 2:1 nad Brnem. Jablonec hostil Plzeň. Domácí prohrávali 0:2, utkání ale otočili a nakonec zvítězili 3:2.

Radek Petrášek, ČTK

Opava má několik nakažených, přesto hrála. Na hřišti posledního celku tabulky měl na lavičce Mladé Boleslavi obnovenou premiéru bývalý reprezentační kouč Karel Jarolím, jenž už Středočechy v minulosti trénoval. Duel skončil remízou 2:2.

Fotbalisté Českých Budějovic remizovali s Karvinou 1:1. Hosty dostal v prvním poločase do vedení Kristi Qose, za domácí srovnal po přestávce Patrik Brandner.

Příbramští fotbalisté porazili Zlín 1:0, sérii bez porážky natáhli na čtyři zápasy a opustili poslední místo v tabulce.

Brankář Zlína Stanislav Dostál pomáhá otřesenému Radkovi Voltrovi z Příbrami.

Miroslav Chaloupka, ČTK

Teplice v druhém utkání pod trenérem Radimem Kučerou hostily jeho bývalý klub Olomouc. Hanáci se mohli v případě výhry posunout před druhou Spartu. Olomouc šla do vedení už v 3. minutě brankou Yunise. Po poločase ale Teplice srovnaly gólem Mareše. Duel tak skonči remízou 1:1.

Pardubice se představily v domácím azylu v Ďolíčku proti Brnu. Šlo o souboj nováčků, kteří se v první lize ještě neutkali. Vítězně ze vzájemného měření sil vyšli domácí fotbalisté, kteří po brankách Tischlera a Hufa zvítězili 2:1.

Jablonec vyhrál tři kola po sobě a do šlágru s Plzní šel z lepšího postavení než pátá Viktoria. Svěřenci Adriana Guľy vstoupili do utkání dobře a po poločase vedli 2:0. V druhém dějství ale přišla gólová smršť domácích a Plzeň vyšla nakonec bodově naprázdno po prohře 2:3.

Opava - Mladá Boleslav 2:2
Branky: 24. Harazim, 35. Rataj - 5. Klíma, 50. Klíma.
Příbram - Zlín 1:0
Branka: 72. Tregler.
Pardubice - Brno 2:1
Branky: 52. Tischler, 54. Huf - 90.+1 Pachlopník.
Teplice - Olomouc 1:1
Branka: 3. Yunis - 57. Mareš.
Jablonec - Plzeň 3:2
Branky: 58. Doležal, 66. Zelený, 77. Ladra - 12. Bucha, 45.+1 Beauguel.
Neděle
16:00 Slovácko - Sparta
18:30 Slavia - Liberec

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.