Bohemians 1905 - Dukla 0:0Klokani ani potřetí doma nevyhráli, malé derby s Duklou skončilo remízou

Ani potřetí v řadě nedokázali klokani využít výhody domácího prostředí a po Slovácku a Liberci remizovali v Edenu i v malém pražském derby s Duklou. Nováčkovi z Julisky citelně chyběl na hrotu útoku nemocný slovenský legionář Lietava, přesto působil fotbalovějším dojmem, vypracoval si dvě slibné šance, ale se zakončením měl stejné potíže jako Bohemians. Duel hraný na ligové scéně po sedmnáctileté odmlce tak skončil bezgólovou remízou.

Tomáš Michálek z Bohemians 1905 (vlevo) bojuje o míč s Patrikem Gedeonem z Dukly.

Držením míče, hrou do šíře, kombinací na jistotu podél postranních čar, ale i pohybem a rychlejším startem eliminoval nováček z Julisky docela snadno očekávaný nápor domácích. Dvacet minut se se klokani vůbec k ničemu nedostali, na Radovu bránu nevystřelili, natož aby si nachystali třeba jen náznak šance.

Teprve když po dvaceti minutách vyjádřily poloprázdné ochozy aplausem solidaritu s aktivitou Družstva fanoušků Bohemians 1905, jež si dala za cíl zachránit ve spolupráci s městskou částí Prahy 10 legendární Dolíček, probrali se i hráči. Na příležitost hostujícího Pázlera odpověděl Bartek, ale Rada stejně jako před tím Sňozík byl proti, aby se skóre měnilo. A protože ani Michálkova rána z deseti metrů se neujala, držela fotbalovější Dukla bez problémů bezgólový stav, který jí nadmíru vyhovoval.

Po změně stran měla k vedoucímu gólu dokonce mnohem blíž než klokani. Zásluhou Bergra, jenž nejprve Sňozíka pořádně vystrašil, aby po necelé minutě byl sám se stoprocentní šance sám tak vystrašen, že na malém vápně vůbec netrefil míč.

Klokani se sice pokusili odpovědět několika střeleckými pokusy, ale ty Radovu bránu míjely. A protože v samém závěru skončil nad břevnem i technický pokus Hanouska, skončilo derby hrané na ligové scéně po dlouhých sedmnácti letech bezgólovou remízou.

Bohemians 1905 - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Matějek - Ubias, Lakomý. ŽK: Bartek, Jindříšek - Vorel, Gedeon. Diváci: 3101.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Lukáš, Žižka (67. Bálek) - Michálek (79. Šumský), Budinský, Borek, Bartek - Nešpor, Kraják. Trenér: Medynský.
Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (83. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger (90.+1. Mikula), Markovič, Pázler (66. Svatronský). Trenér: Kozel.