Sráží nás, že nedáváme góly, hlesl zklamaný Vachoušek

25. října 2011 12:18

Zmar v koncovce. To byl hlavní důvod, proč fotbalisté Teplic neuspěli v prestižním duelu s pražskou Spartou. A porážka s tímto soupeřem na domácí půdě přišla pro Severočechy po deseti letech. Není divu, že hráči cítili po zápase velké zklamání. Za všechny to vyjádřil Štěpán Vachoušek, který jako jediný z teplických hráčů zažil na hřišti tehdejší střetnutí v roce 2001.

 

Libor Zavoral, ČTK

Jaké jsou pocity po bitvě, v níž jste vyšli střelecky i bodově naprázdno?

Samozřejmě není naše situace nějak ideální. Přitom jsme hlavně ve druhém poločase byli lepší. Ale že jsme hráli pěkně, není žádná útěcha. Naopak nás sráží dolů fakt, že nedáváme góly. Vytvoříme si šance, ale neproměňujeme je.

Jaký moment ovlivnil zápas?

Věděli jsme, že Sparta přijede s cílem ukončit tu svoji desetiletou šňůru bez vítězství v Teplicích. Chtěli jsme jí zatlačit, jenže místo toho jsme dostali rychlý první gól. A ten byl rozhodující. Abych řekl pravdu, ten okamžik jsem úplně dobře neviděl, protože přede mnou stál nějaký hráč.

Co chybělo k tomu, abyste aspoň vyrovnali?

I já jsem měl šanci, ale scházel mi krok k tomu, abych zasáhl míč.

Chyběli vám hodně útočníci Mahmutovič a Kerič, kteří nemohli nastoupit?

To jsou bezprostřední spekulace. Každý hráč by měl být nahraditelný. V útoku dostal příležitost Martin Jindráček a ukázal, že na ligu má. Musí ale ještě více pracovat.

Dá se vystihnout nálada v teplické kabině?

Určitě není dobrá, když se nevyhrává. Navíc nás čeká v příštím kole těžký zápas na půdě druhého Jablonce. A tam už prostě musíme bodovat, jinak by nám asi začala utíkat první polovina tabulky.

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..