Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Odloženo! Slavia do Zlína nejede. Opava do Liberce musela, přivezla dorostence

16. prosince 2020 09:53 - Praha
(Aktualizováno: 16. prosince 2020 14:48)

Padlo očekávané rozhodnutí. Zápas první fotbalové ligy Zlín - Slavia se ve středu neuskuteční, pražský tým je v karanténě kvůli nákaze koronavirem. Ligová fotbalová asociace ráno reagovala na epidemickou situaci v Edenu a na základě rozhodnutí Hygienické stanice hlavního města Prahy odložila utkání 12. kola prvního celku aktuální tabulky na neurčito. Slavia se do Zlína nevypraví.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Při testování na přítomnost koronaviru byl v pražském klubu nalezen významně vysoký počet pozitivních případů a pražská hygienická stanice proto nařídila karanténní opatření, která znemožňují sehrát minimálně nejbližší ligové utkání," avizuje LFA ve svém prohlášení.

O následujících dvou ligových duelech Slavie před zimní přestávkou v Edenu v derby proti Bohemians stejně jako následně v Plzni bude rozhodnuto podle aktuálního vývoje epidemické situace v pražském klubu.

Jak sešívaní v úterý informovali, všichni s pozitivním výsledkem nastoupili do izolace, ostatní členy A-týmu čeká pětidenní karanténa a sobotní kontrolní testy. „Po nich rozhodne Hygienická stanice hlavního města Prahy o dalším postupu a hlavně osudu nedělního duelu s Bohemians a středečního zápasu v Plzni. Klub udělá maximum, aby poslední dva ligové zápasy roku 2020 mohl odehrát," ujistil tiskový mluvčí Michal Býček.

Opava jede do Liberce s dorostem

Stejný problém řešila také Opava, která však v Liberci nastoupit musela, přestože pondělní PCR testy odhalily další případy nákazy v A-mužstvu. Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje ovšem neshledala důvod k uvalení plošné karantény.

Trenér Opavy Radoslav Kováč.

Dalibor Glück, ČTK

„Stejně tak Ligová fotbalová asociace na základě komunikace s klubem neshledala důvod pro odložení utkání 12. kola i navzdory tomu, že došlo k poklesu počtu hráčů A-mužstva schopných zasáhnout do hry pod hraniční počet 14+1," podivoval se Jaroslav Rovňan, ředitel Slezského FC .

„K nakaženým se přidali další. Většinou jde o hráče základní sestavy, což je pro nás velká komplikace. Dá se říct, že do Liberce jedeme s dorostem, takže nás čeká velice těžké utkání," přidal se opavský kouč Radoslav Kováč.

Obě hygienické stanice by měly mít k dispozici manuál od LFA, který měl zabránit rozdílnému přístupu jednotlivých stanic.

Mluvčí moravskoslezských hygieniků Aleš Kotrla ČTK řekl, že v případě opavských fotbalistů hygienici postupovali podle pokynů ministerstva zdravotnictví z letošního srpna, které se vztahují přímo k řešení nákazy covidem-19 u ligových hráčů. "Když má hráč negativní PCR test, který není starší než 48 hodin a nevykazuje klinické příznaky onemocnění, tak může hrát a není třeba mu vydávat karanténu," uvedl Kotrla.

Vyjádření pražské hygieny k rozhodnutí poslat mužstvo Slavie do karantény se dosud nepodařilo získat.

K vytvoření manuálu sáhla LFA poté, co v létě Opava s jedním nakaženým skončila v izolaci a nedohrála se nadstavba o záchranu a nikdo nesestoupil. V této sezoně proto hraje nejvyšší soutěž 18 klubů.

Opavu kvůli tomu vyšetřovala disciplinární komise, ale porušení protikoronavirových opatření ze strany slezského celku neshledala. Tehdy ještě byl manuál s instrukcemi proti šíření nákazy pro kluby pouze doporučením, od této sezony se změnil na povinný.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..