Mikel nevyloučil Brabce a má zastavenou činnost na čtyři zápasy

27. října 2011 12:27 - PRAHA

Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky omezila sudímu Petru Mikelovi delegaci na čtyři zápasy. Hlavní rozhodčí chyboval minulý týden v osmifinálovém duelu Ondrášovka Cupu mezi Znojmem a pražskou Spartou, když nevyloučil za faul vysokou nohou hostujícího Ericha Brabce. ČTK to dnes řekla šéfka komise Dagmar Damková.

 

Radek Petrášek, ČTK

Brabec v první půli ostrým zákrokem zasáhl domácího Romana Hříbka do hlavy a způsobil mu krvavé zranění, kvůli němuž musel být znojemský zadák dlouho ošetřován. Rozhodčí Mikel udělil hostujícímu stoperovi pouze žlutou kartu, podle komise měl ale následovat přísnější verdikt.

"Chceme dát jasný signál, že tyhle brutální fauly nechceme tolerovat," uvedla Damková. "Vím, že to bylo neúmyslné, ale hráč takhle do souboje nemůže jít. Musí si být vědom, že toho protihráče může zasáhnout do hlavy. Jde o zdraví hráčů a tentokrát bylo jen velké štěstí, že se nic vážného nestalo," dodala nová šéfka komise.

Na čtyři zápasy komise na svém zasedání zastavila činnost také pomeznímu rozhodčímu Michalu Urbanovi, který v 10. ligovém kole v Ostravě upřel Hradci Králové v druhém poločase dva regulérní góly. Asistent kvůli domnělému ofsajdu chybně neuznal branky Romana Fischera a Marka Plašila a "votroci" odjeli s porážkou 0:1.

"Nastolili jsme, že pokud dojde k ovlivnění výsledku, ať už neuznaným nebo uznaným gólem, sáhneme k takhle vysokým trestům," vysvětlila Damková, která už kvůli chybám v posuzování ofsajdových situací dříve omezila delegaci Ivu Chytilovi a Ondřeji Pelikánovi na pět zápasů. "Rozdíl byl v tom, že ti dva jsou mezinárodní sudí, proto měli o zápas navíc," dodala.

ČTK

ČT sport Liberec - Brno dnes 20:00
20210514T20:00:00+0200
Liberec vs. Brno
Liberec vs. Brno
Liberec
Brno

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..