Dukla byla fotbalovější, uznal trenér Baníku Malura

29. října 2011 20:01 - OSTRAVA

Baník znovu doma padl a trenéři se shodli, že rozhodla událost v 59. minutě. Centr Cverny ze strany hřiště pustil Poliaček Svěrkošovi, jemuž se zblízka nepodařilo prostřelit brankáře Radu.

 

Radek Petrášek, ČTK

„Kdyby Svěrkoš gól dal a my šli do vedení 2:1, tak by zápas vypadal jinak,“ posteskl si trenér Baníku Pavel Malura. „Ano, byla to klíčová situace,“ souhlasil jeho protějšek Luboš Kozel.

Vítězný gól na Bazalech vstřelila Dukla v 79. minutě. „Hrozně moc jsme chtěli vyhrát a útočili. V kritickém momentu zbytečně ztratil míč na půlce hřiště Droppa a bylo zle. Byl to jeho strašný zkrat,“ smutnil Malura, jehož žrala i první branka po chybě gólmana Pitrzkiewicze, jemuž při malé domů míč na hrbolu přeskočil nohu a důrazný Lietava zařídil Dukle vedení už ve 3. minutě.

„Když si v pro nás tak důležitém utkání necháme vstřelit tak laciný gól, je to zlé. Místo, abychom šli do vedení, tak musíme se snažit o vyrovnání. V první půlce jsme hráli dobře hlavně proto, že po ztrátě míče jsme jej dokázali brzy získat zpět,“ řekl Malura a pokračoval: „Musím ale přiznat, že my jsme sice byli velice bojovní, ale Dukla fotbalovější.“

Trenér Dukly viděl vyrovnaný zápas. „Byl remízový, avšak štěstí se přiklonilo k nám. V prvém poločase jsme po ztrátách míče pouštěli domácí do nebezpečných brejků, ve druhém jsme bránili lépe a brejkové situace měli my. Jednu jsme využili, Hanouskova trefa do šibenice byla parádní,“ těšilo Kozla.

Vladimír Kolář, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..