Pleško chytil pod Vavruškou druhou mízu

2. prosince 2011 14:58 - PŘÍBRAM

V příbramské kabině je ve čtyřiatřiceti letech Lukáš Pleško suverénně nejstarším hráčem. Na hřišti ale žádný věkový rozdíl vidět není. Z levé strany středové řady řídí ofenzívu týmu, který je největším překvapením podzimu.

 

Milan Malíček, Právo

„Trenér Vavruška přinesl do mužstva nevídanou volnost, změnil naše myšlení, to mi moc vyhovuje, cítím se skvěle,“ přiznal v rozhovoru pro Sport.cz muž, který gólem a asistencí před týdnem pomohl zničit mistra z Plzně a v neděli se chystá vyloupit Žižkov.

Vyloupit Žižkov

„S Plzní to byl to báječný zápas. Opravdu jsme si na ni věřili a vyšlo to. Samozřejmě ten gól a asistence mě něco stály. Ale objednal jsem do kabiny nějaké občerstvení, takže všichni byli spokojení,“ říkal s úsměvem borec, jehož fotbalové začátky jsou spojené právě s Plzní. „Vždycky mám větší motivaci, to je pochopitelné, ale klukům úspěchy v Lize mistrů přeju,“ dodal.

Jenže zmíněný zápas kvůli zranění nedohrál... „Už z Ostravy jsem si přivezl pochroumaný kotník a achilovku. S Plzní se mi ze hřiště nechtělo, ale nebylo zbytí. Naštěstí vyšetření neukázalo nic přetrženého. Do plného tréninku jsem se zapojil až v pátek. Sice to pobolívá, ale do nedělního zápasu na Žižkově bych měl být v pořádku. Chceme tam vyhrát, vyloupit Žižkov, protože sedmadvacet bodů po podzimu by bylo něco nevídaného. Potom už budu mít klid na doléčení nohy,“ naznačil, že v posledním utkání podzimu nechce chybět.

Už stávajících 24 bodů je hodně... „My jsme se nebavili před sezónou, kolik bodů chceme mít po podzimu. Samozřejmě jsme nechtěli hrát v pásmu sestupu. Trenér David Vavruška přinesl do mužstva prvky, které byly léta u jeho předchůdců nevídané. Změnil naše fotbalové myšlení, naučil nás přemýšlet o hře. Vštípil nám ofenzivní pojetí a s ním určitou volnost a svobodu. To se nám pochopitelně líbí,“ rozplýval se spokojeností Pleško.

Divíška si vychoval

Lukáš Pleško hrával ve Viktorii Plzeň i Blšanech, odkud v roce 2005 přišel do Příbrami, vždycky ve středové řadě. „Do obrany jsem v Příbrami šel z nouze, jenže se to protáhlo na několik let. S mladým Pepou Divíškem, který teď hraje na levém okraji obrany, si báječně vyhovíme. Vychoval jsem si ho. Jsem srdcem záložník, kde mám možnost tvořit, hrát, chodit dopředu i střílet, i když nejsem vyloženě kanonýr. Samozřejmě se i vracím, ale nejsem pod tlakem, že nesmím udělat chybu, což jsem v obraně cítil. Pro mne bylo hrozné, když se Pepa před startem ligy zranil a já musel zpátky do obrany, teď už je to v pohodě,“ liboval si Pleško.

Příbramské mužstvo je hodně mladé, ale veterán se v něm cítí dobře... „Kluci mají svůj svět a já také, ale nijak se nám to nekříží. Kluci berou moje zkušenosti a já na ně rozhodně nemachruju. Máme mladé mužstvo, které média před začátkem ligy spolu s Duklou odepisovala. No a vidíte. Oba mančafty jsou v klidném středu tabulky a čeká je zima bez nervů,“ říkal spokojeně s tím, že kromě vysokých porážek v Českých Budějovicích a Jablonci se Příbrami nějaké extrémy vyhnuly. „Tyhle dva výpadky byly v našich hlavách, ale poučili jsme se z toho. Prohrát samozřejmě můžeme, ale jde o to jak,“ dodal.

O tom, že by změnil dres, už rozhodně nepřemýšlí. „Neřeším to. V Příbrami jsem spokojený. Jsme takový rodinný klub. Chci hrát co nejlépe za tohle mužstvo ještě nějaký rok a pak se uvidí. Nic lepšího mě stejně nikde nečeká,“ rozloučil se Lukáš Pleško.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

  Sparta - Plzeň dnes 18:00
20210512T18:00:00+0200
Sparta vs. Plzeň
Sparta vs. Plzeň
Sparta
Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..